Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy – wskazania, działanie, efekty

Modelowanie sylwetki nie musi być żmudne i obarczone licznymi niepowodzeniami. Efekty diety i treningów warto wspomagać zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak endermologia, która jest w zasadzie relaksującym masażem podciśnieniowym. Co warto wiedzieć o endomasażu?

Co to jest endermologia?

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy. Wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, którego działanie polega na zastosowaniu ciśnienia zmiennego, co sprawia, że zabieg jest niezwykle komfortowy i przyjemny. Platforma do endermologii wyposażona jest w głowicę wyposażoną w dwie niezależnie pracujące rolki i komorę ssącą.

Kiedy warto zdecydować się na endermologię?

Endermologia jest m.in. polecana w celu usuwania cellulitu. Może zahamować jego powstawanie, ale też cofnąć istniejące już zmiany w postaci „pomarańczowej skórki”. Cellulit to tkanka składająca się z nienaturalnie rozrośniętych i nierównomiernie rozlokowanych w ciele komórek tłuszczowych obrośniętych tkanką włóknistą, te uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne, co prowadzi do niedotlenienia i powstania obrzęków. Podczas endermologii skóra zostaje dotleniona i poprawia się jej mikrokrążenie. Intensywny masaż likwiduje zastoje limfatyczne i obrzęki. Pobudzony zostaje metabolizm i organizm szybciej usuwa toksyny i tłuszcz. Endermologia LPG dedykowane jest również wszystkim tym, którzy zmagają się z problemem wiotkiej skóry po odchudzaniu lub po znacznym ubytku masy ciała.

Na czym polega zabieg endermologii?

Endermologia jest bezbolesna, a przez wiele osób oceniana wręcz za relaksującą. Nie wymaga znieczulenia. Trwa około 30 minut. Endermologia LPG Alliance, z której skorzystamy w Klinice Miracki w Warszawie, opiera się na wykorzystaniu innowacyjnej głowicy zabiegowej, której rolka została zaopatrzona w zmotoryzowaną klapkę. Dzięki temu innowacyjnemu patentowi penetracja tkanek jest wielowymiarowa i szybka.

Pacjent zakłada przylegający do ciała kombinezon (tzw. endermowear), który chroni skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą. Pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie, fałd skóry zostaje wciągnięty między rolki głowicy, przybierając kształt fali. Skóra roluje się od zewnątrz do wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest oddziaływanie na głęboko położone warstwy skóry, a tkanki pobudzane są do procesu regeneracji.

Endermologię wykonuje się w seriach kilku-kilkunastu zabiegów. Po wykonaniu każdego z nich można powrócić do codziennych aktywności życiowych bez konieczności przechodzenia przez okres rekonwalescencji. Ważne dla efektów modelowania ciała jest to, żeby wypijać około 2,5 litra wody dziennie, wykonywać lekkie ćwiczenia i odżywiać się zdrowo.

Wszechstronne modelowanie sylwetki

Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia procesy metaboliczne w tkance podskórnej i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, a także stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Konsekwencją oddziaływania endomasażu na adipocyty jest aktywacja naturalnego procesu lipolizy, co z kolei przyczynia się do zamiany tkanki tłuszczowej w energię. Zabieg endermologii nie tylko wyszczupla i ujędrnia ciało, ale też wspomaga walkę z obrzękami (dzięki regulacji przepływu limfy i krwi) oraz bólami mięśni, kości i stawów. Spektakularne rezultaty endermologii widoczne są po wykonaniu serii 5-6 zabiegów.

Endermologia, tak jak inne rodzaje masażu, wpływa nie tylko na stan skóry i mięśni, ale też na samopoczucie pacjenta. Podczas modelowania ciała w organizmie wydzielają się endorfiny, a dzięki temu możliwe jest zmniejszenie odczuwania bólu i wyzwolenie uczucia odprężenia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Redakcja

Next Post

Luksusowe auto z wypożyczalni

pon. lis 1 , 2021
Osoby które znają rynek motoryzacyjny zauważają iż Polacy coraz chętniej korzystają z wypożyczalni samochodów, z pewnością może być to ciekawa alternatywa dla zakupu auta. Oczywiście korzystają z tego także firmy które mogą odliczyć kosztów koszty wynajmu od podatku. Naturalnie obecnie istnieje bardzo duży rynek, powstają kolejne wypożyczalni aut, mogą być […]

You May Like