Jak skutecznie usuwać drobnoustroje, wirus i bakterie?

Firmy, które chcą wykonać dezynfekcję swoich obiektów mają do wyboru kilka sposobów. Można dezynfekować różne powierzchnie za pomocą chloru, czy też lampy UV.

Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie ozonowanie powierzchni. Różnego rodzaju wirusy i bakterie pozostają dłużej na powierzchniach brudnych i zatłuszczonych. Dlatego też oprócz usuwania wirusów z powietrza należy zadbać o różnego rodzaju powierzchnie na których może on pozostawać aktywny. Jeżeli mamy do czynienia z dużą powierzchnią z pewnością będzie nam potrzebny specjalistyczny sprzęt. Generatory ozonu utleniają powietrze w celu usunięcia silnych zapachów, chemikaliów, pleśni, dymu i rozkładu. Utlenianie rozkłada się i usuwa zanieczyszczenia zamiast maskować nieprzyjemny zapach. W przeciwieństwie do chemikaliów, które pozostawiają resztki, generator ozonu nic nie pozostawia.

Środowiska, które można dezynfekować za pomocą ozonu, obejmują domy, piwnice, pokoje hotelowe, apartamenty, biura, siłownie, sprzęt sportowy, centra fitness, szatnie, pojazdy, łodzie oraz wiele innych.

Generator ozonu może dezynfekować wirusy i bakterie z dowolnej przestrzeni, bardzo dobrze sprawdzają się do usuwania skutków powodzi i pożarów, usuwania pleśni, czyszczenia miejsca zbrodni, odkażania śmietników oraz do sterylizacji bakterii, wirusów i zarodników pleśni w wrażliwych miejscach, w tym w przedszkolach, szkołach i centrach medycznych. Ozon może być również używany do czyszczenia i dezynfekcji zapachów z odzieży i obuwia, proces nazywany praniem suchym ozonem. Generator ozonu może zabijać pleśń w powietrzu i na powierzchniach. Zabija zarodniki pleśni w powietrzu i pleśń powierzchniową w typowym pomieszczeniu bez względu na rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane. Oczywiście należy dobrać właściwie moc tego rodzaju urządzenia do wielkości pomieszczenia które będzie ozonowanie. Trzeba bowiem pamiętać iż w danym pomieszczeniu musi zebrać się odpowiednia ilość ozonu, aby mógł skutecznie zwalczać drobnoustroje.

Redakcja

Next Post

Dzieci chętnie biorą udział w imprezach plenerowych

pon. cze 8 , 2020
Dzieci uwielbiają chodzić do cyrku, który kusi je wieloma atrakcjami. Jednymi z ciekawszych postaci na arenie cyrku na pewno są klauni, którzy rozśmieszają widzów do łez. To przecież klauni próbują wykonywać sztuczki cyrkowe, które nigdy im nie wychodzą, ale obracają to w żart. Dzięki temu klauni są niezwykle lubiani przez […]

You May Like