Praca Słomniki – gdzie szukać ofert pracy?

Słomniki leżą w województwie małopolskim, w odległości około 25 kilometrów na północ od Krakowa. Połączenie między Słomnikami w stolicą Małopolski jest bardzo dobre – podróż autem drogą krajową trwa około 30 minut. Bliskość największego ośrodka gospodarczego regionu z jednej strony napędza rozwój Słomnik, z drugiej jest powodem emigracji zarobkowej części – szczególnie młodych – mieszkańców miasteczka do Krakowa.

Dobrym prognostykiem dla osób szukających pracy w Słomnikach i ogólniej – w powiecie krakowskim, jest bardzo niski poziom bezrobocia – poniżej średniej krajowej. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w maju 2021 r wyniosła:

  • w powiecie krakowskim – 5,5%,
  • w woj. małopolskim – 5,3%,
  • w Polsce – 6,1%.

Pod koniec maja w Urzędzie Pracy Powiatu Krakowskiego zarejestrowanych było 6043 osób, z czego 3058 bezrobotnych kobiet. W stosunku do poprzedniego miesiąca przybyło 476 bezrobotnych. Jednocześnie do PUP wpłynęło w tym czasie aż 953 ofert pracy.

Dane statystyczne pokazują, że warunki na rynku pracy powiatu krakowskiego są ogółem korzystne dla osób szukających posady. W Krakowie oraz otaczających go miejscowościach (a także w Nowym Sączu) notuje się najniższe bezrobocie w Małopolsce. Do kogo kierowane są więc ogłoszenia typu praca Słomniki albo praca – powiat krakowski?

Słomniki –  jaki specjalistów potrzebuje rynek pracy?

Bliskość Krakowa i innych miejscowości powiatu krakowskiego składnia część mieszkańców Słomnik do poszukiwania pracy poza miejscem zamieszkania. Poszerzony rynek pracy daje szansę na zatrudnienie w wybranym zawodzie bez konieczności przeprowadzki. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze transportowej w obrębie aglomeracji krakowskiej dojazdy do pracy nie są zbyt uciążliwe.

Słomniki stanowią przede wszystkim centrum handlowo-usługowe dla miasta i gminy. W miasteczku działają także producenci np. papierów higienicznych, chemii mającej zastosowanie w reklamie i poligrafii, przekąsek, mebli, tekstyliów, pokryć dachowych, wyrobów z brązu, wyprawek dla dzieci, produktów mięsnych i inni. Miejsca pracy generują także placówki budżetowe – szkoły i przedszkola, zakłady opieki zdrowotnej itp.

By ocenić swoje szanse na pracę w Słomnikach i powiecie krakowskim, warto sprawdzić także prognozę zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów, wykonywaną co roku na polecenie resortu pracy. Przykładowo, w 2021 r. największy deficyt kadry w powiecie dotyczy pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych. Z kolei z największymi trudnościami ze znalezieniem posady muszą liczyć się znajdujący się w nadwyżce pracownicy biur podróży i obsługi turystycznej.

Oferty pracy w Słomnikach –  gdzie je znaleźć?

Szukanie pracy uchodzi za trudne i czasochłonne zajęcie, ale wcale nie musi takie być! Znacznie ułatwimy sobie zadanie, jeśli już na początku rozglądania się za nową posadą postawimy na profesjonalny portal pracy. Dobrym wyborem jest na przykład praca.pl. Znajdziemy tam bardzo wiele ogłoszeń o pracę – wszystkie aktualne i skupione w jednym miejscu. Praca.pl pozwala zarazem na filtrowanie ogłoszeń, dzięki czemu błyskawicznie dotrzemy do tych ofert pracy, które faktycznie nas interesują. W pasku wyszukiwania możemy podać nazwę miejscowości Słomniki, powiat krakowski czy wybrać region – małopolskie. Jednocześnie mamy możliwość wyszukania tylko tych ofert, które dotyczą określonej posady czy obszaru zawodowego. W przypadku, gdy interesuje nas wyłącznie praca z domu, oferty zatrudnienia w takim trybie znajdziemy, ustawiając kryterium praca zdalna.

Jeśli aktualnie pozostajemy bez zatrudnienia, zgłośmy się także do Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego – filii w Słomnikach. Znajdziemy tam nie tylko oferty od pracodawców, ale też propozycje praktyk, szkoleń czy bezpłatne doradztwo zawodowe. O tym, że rozglądamy się za zajęciem zarobkowym, powiedzmy także bliskim. Warto korzystać ze wszystkich dostępnych opcji w czasie poszukiwań pracy, gdyż dzięki temu możemy znacznie przyspieszyć cały proces, a także utrzymywać swoją motywację na wysokim poziomie.

Redakcja

Next Post

Jak wybrać odpowiedni samochód dostawczy dla firmy?

pt. lip 23 , 2021
Podczas transportowania różnego rodzaju towarów powszechnie wykorzystywane są samochody dostawcze, mogą to być auta o różnej pojemności i pakowności. Oczywiście każda firma będzie potrzebowała pojazdu o innej charakterystyce, często mogą być to także auta uniwersalne które będą służyły do przewozu wielu rodzajów towarów. Naturalnie będą to także pojazdy specjalistyczne takie […]