Przygotowaniu pochówku bliskiej osoby

Po śmierci bliskiego rodzina zwykle publikuje nekrolog czyli zawiadomienie o śmierci opublikowane w jednej lub kilku gazetach wskazujące osobę, która zmarła oraz datę i miejsce pogrzebu.

Pozwala to odległym krewnym i znajomym dowiedzieć się o tym smutnym wydarzeniu. Podobne rozwieszane są klepsydry w kościele, w którym ma się odbyć ceremonia, i być może także w innych miejscach, takich jak dom zmarłego, aby powiadomić swoich sąsiadów. Dom pogrzebowy jest wynajmowany w celu wykonania wszystkich wymaganych kroków prawnych, związanymi z dokumentami kartą zgonu, zaświadczeniem o ubezpieczeniu. Ludzie zwykle zbierają się przed mszą na czuwanie przy trumnie tradycyjnie może to trwać nawet całą noc w kaplicy, po której następuje ceremonia w kościele. Zazwyczaj zamiast kazania kapłan przedstawia krótko życie zmarłego, koncentrując się na pozytywnych aspektach. W zależności od ustaleń z kościołem inni członkowie rodziny mogą również zabrać głos jednak nie jest to powszechna praktyka.

Po mszy trumna jest przenoszona przez pracowników domu pogrzebowego na karawan, który wraz ze wszystkimi kwiatami i wieńcami zabiera zmarłego w ostatnią podróż na cmentarz.

Kiedy wszyscy żałobnicy dotrą na cmentarz ksiądz rozpocznie nabożeństwo grobowe lub ostatnie pożegnanie. W przypadku organizacji pogrzebu pomoże nam zakład pogrzebowy kraków to miasto gdzie znajdziemy wiele profesjonalnych zakładów pogrzebowych. Można liczyć na wysokiej jakości obsługę, zakład pogrzebowy może przykładowo pomóc nam w załatwieniu wszystkich formalności. Trzeba jednak pamiętać o udzieleniu pełnomocnictwa pracownikowi zakładu pogrzebowego. Z pewnością zaoszczędzi nam to dużo czasu, pracownik zakładu będzie wiedział w jakiej kolejności i gdzie zanieść i jak przygotować wszystkie dokumenty. Oprócz tego zajmie się również przygotowaniem ciała do pochówku, jego transportem do kościoła i na cmentarz. Z pewnością pomogą w zakupie i transporcie kwiatów i wieńców. Można także liczyć na pomoc w zakupie odpowiedniego nagrobka.

Redakcja

Next Post

Biodegradowalne słomki do napojów

czw. maj 14 , 2020
Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju słomki do napoi, które mają zastępować słomki plastikowe. Rodzaj plastiku z którego produkowane są słomki nie nadaje się do powtórnego wykorzystania, dlatego też słomki po wykorzystaniu trafiają na składowiska odpadów. Jako alternatywę można wykorzystać słomki bambusowe, jest to materiał naturalny, dzięki czemu szybko może […]