Jak zabezpieczać prace remontowe na wysokościach?

Praca na wysokości może wiązać się z różnego rodzaju zagrożeniami.

Upadek z wysokości może grozić nawet śmiercią. Dlatego też jeżeli prowadzimy jakieś prace na dachu czy też na rusztowaniu lub zwyżce, wówczas trzeba będzie zachować ostrożność. Kiedy jesteśmy podczepieni linką wówczas w razie poślizgnięcia, nie spadniemy na ziemię. Oczywiście zabezpieczenia odgrywają także inną rolę, sprawiają że ręce pracowników są wolne dzięki czemu mają swobodę w wykonywaniu swojej pracy, nie martwić się o bezpieczeństwo. Oczywiście trzeba pamiętać że tego rodzaju zabezpieczenia muszą być odpowiednio założone, jeżeli mają spełniać swoje zadanie. Należy pozapinać wszystkie guziki, tak aby żadne części naszego ubrania nie wystawały. Sprawdź, czy masz zawiązane buty, na rusztowaniu łatwo będzie się potknąć i przewrócić. Całość musi być dobrze dopasowana jednak nie może zbytnio uciskać w tym celu zapnij uprząż, a następnie dopasuj ją do swojego ciała. Jak zabezpieczać prace remontowe na wysokościach?

Stań prosto z rozluźnionymi mięśniami.

Nie powinno być luzu na pasie piersiowym, pasach naramiennych lub pasach udowych uprzęży bezpieczeństwa. Naciągnij lub poluzuj taśmę przez klamry uprzęży, aby uzyskać dokładne dopasowanie. Szelki bezpieczeństwa nie powinny ograniczać zakresu ruchu. Sprawdź regulację każdego paska na nogę, kładąc dłoń płasko i wsuwając palce pod pasek. Twoje palce powinny ściśle przylegać między paskiem a nogą. Nie powinieneś zmuszać palców, aby zmieściły się pod pasami na nogi. Upewnij się, że luźne końce taśmy są zamocowane w uchwytach paska na szelkach. Żadne luźne końce nie powinny zwisać swobodnie po odpowiednim wyregulowaniu uprzęży chroniącej przed upadkiem. Podczas prac związanych z budowaniem i naprawą dachu należy zadbać o zabezpieczenie przed upadkiem na dach skośny. W tym przypadku zabezpieczenie będzie chroniło nas przed ześlizgnięciem się z dachu. Podobnie można zabezpieczyć wszystkie narzędzia jakich używamy podczas pracy.

Redakcja

Next Post

W jaki sposób dobrać odpowiednie okulary do czytania

czw. gru 31 , 2020
Siła soczewek okularów do czytania zależy od wieku, odległości do czytania oraz tego, czy nosisz lub potrzebujesz okularów korekcyjnych do innych celów. Ponieważ wiek jest głównym czynnikiem wywołującym starczowzroczność i masz trudności z widzeniem rzeczy z bliska, prawdopodobne jest, że zaczniesz potrzebować okularów do czytania około czterdziestego roku życia. Jest […]

You May Like