Chwytaki do przenoszenia i cięcia pni drzew

W czasie prowadzenia prac w lesie, wycinki drzew często wykorzystywany jest ciężki sprzęt który pozwala na przenoszenie ściętych drzew, obróbkę, cięcie na odpowiednią długość.

Oczywiście wykorzystywane są także różne maszyny do załadunku, obecnie możemy spotkać bardzo wiele nowoczesnych maszyn które z pewnością ułatwiają pracę drwali.

Chwytaki do przenoszenia i cięcia pni drzew

Profesjonalny osprzęt do prowadzenia wycinki

Dobrym przykładem jest pewnością urządzenie do cięcia które może być podłączone do standardowej koparki. Posiada to wiele zalet, ponieważ długi wysięgnik koparki pozwala na chwytanie bali które są trudno dostępne. W ten sposób możemy je łatwo wyciągnąć w pobliże załadunku. Niekiedy dużym problemem może okazać się także wyrywanie korzeni czy też wyrwanie pnia, w tym przypadku możemy wykorzystać zrywarkę do korzeni która będzie wyposażona. Dodatkowo szczęki tnące, pozwolą znacznie ułatwić wiele prac prowadzonych podczas ścinki drzew. Chwytak pozwala na mocne złapanie pnia, Posiada on jedno ramię zakończone ostrzem, dzięki temu będziemy mogli łatwo pociąć na kawałki różnego rodzaju pni.

Dzięki nim będziemy mogli także wyciągać gałęzie, przesuwać ścięte drzewa w miejsca gdzie będą poddawane dalszej obróbce. Dodatkowo możliwość zastosowania na koparce pozwoli na daleki wysięg, będzie to istotne zwłaszcza kiedy drzewo spadnie w miejsce nieoczekiwane, kiedy będziemy mieli problem z jego wyciągnięciem. Oczywiście tego rodzaju urządzenia posłużą także doskonale do ucinania wierzchołków, cięcia na mniejsze kawałki, które będziemy mogli przenosić za pomocą lżejszych maszyn. Z pewnością doskonale sprawdzą się w przypadku gęstego lasu, gdzie mamy utrudniony dostęp, nie możemy wjechać w głąb odpowiednim sprzętem. Dzięki wysięgnikowi będziemy mogli schwytać także drzewa podczas cięcia, kierując ich upadek w odpowiednią stronę.

Z pewnością tego rodzaju rozwiązania znacznie ułatwiają pracę leśne, dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić czas, Warto zwrócić uwagę na osprzęt leśniczy liv, firma ta dostarcza profesjonalne rozwiązania do prac związanych z wycinką. Mogą być do różnego rodzaju szczęki pozwalające na łatwe przenoszenie czy też cięcie.

Redakcja

Next Post

Jak udekorować ściany w pomieszczeniu nowocześnie i z gustem

czw. sty 13 , 2022
Projektowanie wnętrz ma kluczowe znaczenie dla ogólnego wyglądu każdego pomieszczenia. Kiedy pokój pozostaje bez ozdób, przestrzeń jest postrzegana jako nudna i nieciekawa. Dlatego właściciele nieruchomości inwestują duże środki w projektowanie wnętrz, aby zachęcić odwiedzających do spędzania jak największej ilości czasu w ich lokalach. Obecnie właściciele mieszkań, domów i firm inwestują […]