Microsoft Access, mało znany element pakietu Office

Oprogramowania biurowego firmy Microsoft Office nie trzeba przedstawiać nikomu.

Popularny edytor tekstów – Word czy program umożliwiający tworzenie prostych prezentacji – PowerPoint znane są już dzieciom w szkole podstawowej, chociaż umiejętność obsług na tym etapie jest jeszcze bardzo podstawowa. Microsoft Office stwarza bowiem wiele możliwości.

Czym jest Microsoft Access?

Jedną z propozycji stworzonych przez firmę Microsoft, która również zawarta jest w pakiecie Office, lecz w nieco rozszerzonej wersji jest program Microsoft Access. Jest to propozycja szczególna, która raczej wykorzystywana będzie przez małe lub większe firmy. Jest to oprogramowanie, które pozwala tworzyć relacyjne bazy danych oraz wspomaga zarządzanie nimi. Dzięki temu dane firmowe można bardzo łatwo przechowywać, a także uzyskać do nich dostęp zawsze wtedy, gdy są potrzebne.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Access dostępny jest nie tylko w pakiecie Office. Produkt można zakupić osobno, a po uregulowaniu opłaty udostępniany jest specjalny Microsoft Access 2019 klucz. Wykupując dostęp do produktu klient zyskuje możliwość korzystania z legalnego programu, dzięki czemu może w pełni cieszyć się funkcjonalnością i wsparciem technicznym. Kupując klucz do programu Microsoft Access możliwe jest pobranie pełnej wersji produktu, ze sprawdzonego i bezpiecznego źródła.

Osobno czy w pakiecie? Jaką wersję Microsoft Access wybrać?

Program dostępny jest zarówno w pakiecie Office, jak też w postaci osobnego oprogramowania. Wybór wariantu to indywidualna decyzja każdego konsumenta. Należy mieć świadomość, że Access jest programem, który umożliwia tworzenie baz danych w sposób profesjonalny i znacznie ułatwia zarządzanie nimi. Prawda jest jednak taka, że nie jest on produktem wykorzystywanym na co dzień, dlatego warto zdecydować na jego zakup wtedy, gdy faktycznie będzie spełniał swoje zadanie. Często klienci decydują się na to, aby nabyć wyłącznie podstawową wersję pakietu Office, jednak po jakimś czasie, otwierają działalność gospodarczą, a wtedy preferencje i potrzeby zwiększają się. To właśnie m.in. z myślą o takich osobach przygotowano program Microsoft Access jako osobny produkt, który można nabyć niezależnie.

Microsoft Access na urządzeniach mobilnych

Klucz Microsoft Access 2019 to rozwiązanie, które pozwala uzyskać dostęp do tworzonych baz również z urządzeń mobilnych. To duże ułatwienie, szczególnie, gdy konieczne będzie udostępnienie plików pomiędzy uczestnikami projektu, wówczas gdy baza została stworzona pod urządzenia mobilne, wówczas istnieje możliwość swobodnego dostępu po odpowiednim skonfigurowaniu połączenia SharePoint.

Redakcja

Next Post

Bezbłędnie prowadzona windykacja zagraniczna

wt. wrz 14 , 2021
Poprzez zainwestowanie swojej uwagi w rozwiązania jakie dotyczą profesjonalnej obsługi zleceń z zakresu windykacji, wielokrotnie łatwiej przyjdzie nam spowodowanie, że uda się po prostu odzyskać pieniądze. Podejście do tematu rozpoczynające się od konsultacji i nawiązania współpracy ze specjalistami ma znacznie większe szanse powodzenia w kontekście faktycznego odzyskania środków. Odzyskaj środki […]