Potrzebujesz porady na temat kotów? Przeczytaj te wskazówki.

Koty są jednymi z najwspanialszych zwierząt, jakie człowiek może posiadać.

W przeciwieństwie do psów koty są niezwykle samodzielne, a opieka nad nimi jest znacznie łatwiejsza. Jednak nadal jest wiele ważnych rzeczy, za które musisz być odpowiedzialny podczas opieki nad kotem. Poniższy artykuł pomoże Ci odkryć, czym są te rzeczy.Zrób darmową zabawkę dla swojego kota, umieszczając trochę suchego ryżu lub kilka suchej fasoli w pustej butelce po pigułkach. Zamknij pokrywę i przeturlaj grzechotkę po podłodze. Większość kotów nie może oprzeć się dźwiękowi i ruchowi. Możesz również zawiązać sznurek wokół szyjki butelki, aby zrobić zabawkę do ciągnięcia lub dyndącą zabawkę.Regularnie obcinaj pazury kota. Koty muszą się drapać. Jednak, gdy kot drapie, odrywają się mu pochewki paznokci i odsłaniają ostre, spiczaste pazury. Obcinanie pazurów kota co dwa do trzech tygodni sprawia, że ​​są tępe i pomagają ograniczyć szkody do mebli, ludzi i innych zwierząt domowych.Koty na ogół świetnie radzą sobie z dziećmi, chociaż małe dzieci mogą być zbyt szorstkie. Poprowadź swoje dzieci w radzeniu sobie z kotem. Poświęć trochę czasu na pokazanie im, jak podnosić kota i jak mogą z nim wchodzić w interakcje. Koty mają słabsze kości niż psy i należy je odpowiednio leczyć.Koty mogą być czymś więcej niż zwierzętami domowymi, mogą być towarzyszami na całe życie. Udowodniono, że koty mogą obniżać ciśnienie krwi, łagodzić objawy depresji i pomagać żyć dłużej i szczęśliwiej. Jeśli czujesz, że czegoś brakuje w twoim życiu, możesz po prostu potrzebować kota.Masz problemy z kąpielą kota? Spróbuj tego. Weź stary parawan okienny i włóż go do zlewu lub wanny. Wsadź kota do środka, a będzie drapał ekran i tam zostanie. Potrzebujesz porady na temat kotów? Przeczytaj te wskazówki.

Następnie zacznij prać, ale nie marnuj czasu.

Użyj kubka, aby wylać kotu ciepłą wodę, chyba że masz ruchomą słuchawkę prysznicową.Kochasz swojego kota, ale cierpisz na alergie? Jeśli rezygnacja z kociego przyjaciela nie jest czymś, co możesz zrobić, najpierw spróbuj tych rzeczy. Pozbądź się jak największej ilości wykładzin, ponieważ twoje koty sierżą się w niej. Nie możesz też w ogóle wpuścić kota do swojej sypialni. Ułatwi to życie z kotem w przypadku alergii.Powinieneś się postarać, aby dowiedzieć się, dlaczego słyszysz miauczenie kota. Po pewnym czasie zaczniesz rozpoznawać, co znaczą niektóre odgłosy twoich kotów. Miauczenie może wskazywać na głód, szczęście lub chęć eksploracji. Poświęcając jej odpowiednią ilość uwagi, możesz lepiej zająć się jej potrzebami.Koty lubią wspinać się na rzeczy. Wyznaczenie wysoko położonego obszaru, z którego Twój kot może spędzać wolny czas i oglądać wszystko, pomoże mu poczuć się komfortowo. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na drapak dla kota, daj mu pustą półkę. Możesz również dodać małe łóżko lub koc na górze.Upewnij się, że w Twoim domu jest wystarczająca ilość kuwet dla wszystkich kotów, które tam przebywają. Optymalne jest posiadanie jednej kuwety dla każdego kota. Jeśli mieszkasz w domu, który ma wiele pięter, każdy kot powinien mieć jedno piętro na każdym piętrze.Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, koty mogą być świetnymi towarzyszami. Jeśli posiadasz kota lub zastanawiasz się nad nim jako zwierzę domowe, skorzystaj z podanych informacji. Dzięki temu Twój kot będzie żył długo, zdrowo i szczęśliwie, czego zdecydowanie pragniesz.

Redakcja

Next Post

Co to są pestycydy i jak działają na szkodniki?

pon. maj 4 , 2020
Pestycydy są zaprojektowane tak, aby były toksyczne dla szkodników, które atakują, niezależnie od tego, czy są to owady, grzyby powodujące choroby roślin, czy chwasty konkurujące z uprawami o składniki odżywcze lub inne niechciane szkodniki domowe lub ogrodowe. Przy właściwym stosowaniu pestycydy mogą chronić rośliny lub dom przed zniszczeniami. Jednakże, gdy […]

You May Like