Biodegradowalne słomki do napojów

Obecnie na rynku znajdziemy różnego rodzaju słomki do napoi, które mają zastępować słomki plastikowe.

Rodzaj plastiku z którego produkowane są słomki nie nadaje się do powtórnego wykorzystania, dlatego też słomki po wykorzystaniu trafiają na składowiska odpadów. Jako alternatywę można wykorzystać słomki bambusowe, jest to materiał naturalny, dzięki czemu szybko może się rozłożyć nie stanowiąc zagrożenia dla środowiska. Słomki bambusowe mogą być wykorzystywane wiele razy, warto zwrócić uwagę że bambus ma działanie antybakteryjne. Mogą to być także słomki wykonane z odpadów powstających podczas produkcji soku jabłkowego. Obecnie produkuje się także słomki z alg, w procesie produkcji nie wykorzystuje się środków niebezpiecznych dla środowiska. Słomki papierowe wypełniły niszę jako w pełni kompostowalna alternatywa bez plastiku. Słomki papierowe są produkowane w dużych ilościach i charakteryzują się różnorodnymi kolorami i wzorami. Największa ilość papierowych słomek do picia produkowana jest w Chinach. Pasma papieru są łączone na długich taśmach, a na koniec uszczelniane klejem.

Papierowe słomki do picia stały się już powszechne jako świetna alternatywa dla plastikowych słomek do picia.

Oczywiście papierowe słomki można kupić w różnych wzorach, z logo lub napisem reklamowym oraz w różnych rozmiarach. Największą zaletą papierowych słomek do picia jest możliwość kompostowania. Przy 40 miliardach słomek, które są produkowane rocznie powstaje wielkie ilości odpadów. Część z nich trafia do morza i oceanu. Problem jest na tyle poważny że powstają całe pływające wyspy śmieci, które są zagrożeniem dla środowiska. Dlatego też poszukuje się różnego rodzaju materiałów które będą się szybko rozkładały. Dotyczy to nie tylko samych słomek ale także talerzyków, tacek, czy też sztućców jednorazowego użytku, jakich używamy na grillu. Z roku na rok klienci świadomi ekologicznie wybierają różne alternatywy dla słomek plastikowych. Z pewnością słomki papierowe czy coraz popularniejsze słomki bambusowe są bardzo dobrym pomysłem.

Redakcja

Next Post

Najlepsza włoska kuchnia

pt. maj 15 , 2020
Włosi mają pyszną kuchnię, dlatego nie ma się, co dziwić, że w Polsce bije ona rekordy polarności. Można spróbować wielu dań, które na pewno przypadną nam do gustu. Na pewno w pierwszej kolejności spróbujemy pizzy. Taka włoska pizza różni się znacząco od tego, którą mamy w innych lokalach. Najlepsza jest […]