Jaki kompresor do garażu?

Kompresor to urządzenie, które jest bardzo praktyczne. Umożliwia wykonanie wielu prac, czyniąc je łatwiejszymi. Na rynku jest jednak wiele modeli, trudno zdecydować, który będzie najlepszy. Z tego tekstu dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu odpowiedniego modelu.

Kompresor – jak działa?

Kompresor to urządzenie, które ma wiele zastosowań. Jest to sprzęt, który umożliwia uzyskanie powietrza pod dużym ciśnieniem. Można wyróżnić trzy rodzaje takich urządzeń:

  • tłokowy,
  • śrubowy,
  • łopatkowy.

Ten pierwszy rodzaj jest zdecydowanie najbardziej popularny. Działa na zasadzie korbowodu oraz tłoka i za pomocą tych części uzyskuje sprężone powietrze. Urządzenie śrubowe ma zastosowane wirniki śrubowe, które odpowiadają za odpowiedni rodzaj pracy. Sprężarka łopatkowa ma wirnik oraz zestaw łopatek, który się porusza, dzięki czemu powstaje powietrze pod dużym ciśnieniem. Te dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się tym, że są o wiele cichsze niż kompresor tłokowy. Jednak są one przeznaczone bardziej do firm niż do użytku domowego. Tego typu urządzenia są zdecydowanie droższe, ale jeśli chcesz je kupić, a nie masz odpowiednich środków, to przyda Ci się kredyt gotówkowy.

Gdzie możesz wykorzystać kompresor?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, tego typu urządzenie jest bardzo praktyczne i ułatwia wykonywanie niektórych czynności. Przede wszystkim, umożliwia napompowanie kół. Dzięki temu nie zabraknie Ci powietrza w samochodzie lub rowerze. Kompresor można też wykorzystać do pracy z narzędziami pneumatycznymi. Możesz do niego podłączyć klucz, nitownicę albo gwoździarkę. Sprężone powietrze można także wykorzystać to wydmuchiwania zanieczyszczeń. To szczególnie przydatne, jeśli chcesz przeczyścić miejsce, które jest trudno dostępne. Ten sprzęt możesz też wykorzystać do malowania oraz tynkowania powierzchni. To zdecydowanie skraca czas pracy, więc jeśli nie masz pieniędzy na zakup, to skorzystaj z możliwości, jakie daje kredyt gotówkowy.

Kompresor olejowy czy bezolejowy – który wybrać?

Przede wszystkim, urządzenie musi być dopasowane do Twoich potrzeb i zadań, które będziesz wykonywał. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w garażu najczęściej znajdzie zastosowanie kompresor tłokowy. Te urządzenia dzielą się na dwa rodzaje: olejowe i bezolejowe. W tym pierwszym przypadku tłok musi być regularnie smarowany. Tego typu urządzenia mają duży zbiornik, dlatego umożliwiają dłuższą pracę. Jeśli chodzi o ten drugi rodzaj, to tłok jest wykonany ze specjalnego tworzywa, które niweluje tarcie. Jednak mają zdecydowanie mniejsze zbiorniki. Dzięki temu są bardziej mobilne i będą dobrym wyborem, jeśli masz zamiar korzystać z urządzenia sporadycznie.

Redakcja

Next Post

Zadośćuczynienie dla opozycjonistów z czasów PRL

sob. cze 5 , 2021
Osoby które stawiały czynny opór państwu komunistycznemu mogły być się w różny sposób represjonowane, mogły podlegać karze więzienia, w 1991 roku weszła w życie ustawa która przewiduje możliwość odszkodowania dla osób które były skazane przez aparat państwowy w czasach PRL. Dotyczy to okresu od 1 stycznia 1944 do 31 grudnia […]

You May Like