Wskazówki, dzięki którym unikniesz bólu głowy podczas urządzania małego wnętrza

Większość ludzi uważa małe przestrzenie w swoich mieszkaniach jako uciążliwe i trudne do rozplanowania podczas aranżacji wnętrz. Na szczęście istnieją gotowe wskazówki, dzięki którym unikniesz bólu głowy podczas urządzania ciasnych pomieszczeń. Oto pięć rzeczy, o których powinny pamiętać osoby, które planują przystąpić do aranżacji i dekorowania niewielkich mieszkań oraz domów.

Wykorzystaj w pełni swoją przestrzeń

Powiedzmy wprost: nie ma znaczenia, jak mała jest twoja przestrzeń; liczy się to, na jak małe wygląda. Mózg ludzki jest niezwykle łatwy do oszukania, a projektowanie wnętrz jest jednym z obszarów, w których ta właściwość się przydaje. Oto podchwytliwe pytanie: jaki rozmiar mebli najlepiej sprawdzi się w małym mieszkaniu? Pozornie logiczna odpowiedź jest „mały” – ale, co zaskakujące, nie jest to właściwa odpowiedź. Dodanie małych elementów sprawi, że cała przestrzeń będzie wydawać się mała i nieproporcjonalna, dlatego ważne jest, aby zrównoważyć je tymi o regularnych rozmiarach. To samo dotyczy podłogi. Pusta płaska przestrzeń doda poczucia przestronności i objętości, podczas gdy zagracona, z małym dywanikiem pośrodku, będzie miała efekt klaustrofobiczny.

Warto przeczytać: Sprawdź jak zadbać o swój salon

Dobre planowanie

Jednym z głównych wyzwań związanych z zaprojektowaniem małej przestrzeni nadającej się do zamieszkania jest brak miejsca dla złych wyborów. Wygląda to tak, że zaczynasz od kilku inspirujących zdjęć z Internetu i po prostu idziesz w to, składając w całość fragmenty i wrzucając własne odważne pomysły… aż skończysz z przygnębiająco zagraconym domem. Problem w tym, że większość rozwiązań, z których korzystasz, prawdopodobnie działałaby dobrze samodzielnie – wszystko zaczyna się rozpadać po bezmyślnym pomieszaniu ich ze sobą. Więc zamiast rzucać się w wir tej ekscytującej przygody, przemyśl to. Zacznij od zapoznania się z blogiem o nowoczesnej architekturze wnętrz. Gdy już opanujesz podstawy, skup się na tych czterech punktach:

  • Jak przestrzeń zostanie wykorzystana?

  • Które elementy są absolutnie niezbędne?

  • Czego należy unikać za wszelką cenę?

  • Jaki jest Twój budżet i ramy czasowe?

Następnie przejrzyj listę elementów, które zamierzasz dodać, i zadaj sobie pytanie, czy nie lepiej będzie je pominąć. Innymi słowy, stwórz wizję przestrzeni, która będzie idealna dla Ciebie i trzymaj się jej.

 

Posted in Dom

Redakcja

Next Post

Do czego służą pompy łopatkowe?

pt. gru 4 , 2020
Każdy kto posiada studnię wyposaża ją zazwyczaj w wiadro które opuszczane i wciągane w górę służy do wybierania wody. Jest to sposób uciążliwy, zwłaszcza w zimie gdy możemy łatwo oblać się wodą z wiadra, która szybko zamarznie. Dobrym pomysłem pompy zatapialne, zostaję one wpuszczone do studni i mogą pompować do […]

You May Like