Twarda woda powoduje szybkie osadzanie się kamienia w ekspresach

Jakość wody używanej w ekspresie może wpływać nie tylko na smak kawy, ale także na żywotność ekspresu.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, jakość wody z kranu będzie się różnić i możesz mieć twardą lub miękką wodę. Twarda woda ma wysoką zawartość minerałów, co powoduje, że jej poziom pH jest wyższy, podczas gdy woda miękka ma niższą zawartość minerałów. Im twardsza woda, tym więcej węglanu wapnia, który może gromadzić się w urządzeniu i powodować problemy, przez co regularne odkamienianie jest ważne.

Twarda woda powoduje szybkie osadzanie się kamienia w ekspresach

Jak odkamienić ekspres do kawy i jak często powtarzać czyszczenie

Ponieważ twarda woda ma wyższy poziom pH i zawartość minerałów, może to również wpłynąć na smak kawy. Jeśli to możliwe, zaleca się używanie filtrowanej wody w ekspresach do kawy, ponieważ poprawi ona smak kawy i zapobiegnie gromadzeniu się kamienia w ekspresie. Ekspres do kawy powinien być odkamieniany co miesiąc, ale 2 do 3 miesięcy mogą wystarczyć w zależności od częstotliwości użytkowania urządzenia i jakości wody.

Aby odkamienić ekspres należy rozcieńczyć odkamieniacz wodą i wlać do zbiornika w urządzeniu. Uruchom ekspres do kawy, aby rozcieńczony roztwór do odkamieniania przepłynął przez maszynę. Możesz to zrobić poprzez wielokrotne naciskanie przycisku długiego strzału lub gorącej wody lub używając trybu odkamieniania, jeśli ekspres posiada taką funkcję. Następnie napełnij zbiornik czystą wodą i powtórz proces pobierania wody przez ekspres. Spowoduje to wypłukanie urządzenia, tak aby nie pozostały żadne pozostałości płynu czy tabletki odkamieniającej. Po wypłukaniu urządzenie jest gotowe do ponownego użycia, możesz zrobić sobie kawę.

Regularne odkamienianie poprawi smak i temperaturę kawy, jak również wydłuży żywotność urządzenia. Odkamieniacz w tabletkach siemens usunie wszelkie zanieczyszczenia i osadzający się w ekspresie kamień. Warto również regularnie płukać urządzenie czystą wodą, aby zmniejszyć częstotliwość odkamieniania. Możemy również rozważyć wlewanie do ekspresu tylko wody przefiltrowanej, co zapobiegnie szybkiemu osadzaniu się kamienia.

Redakcja

Next Post

Spodnie robocze które warto mieć na sobie

śr. lis 30 , 2022
W wielu miejscach w naszym kraju i to już od dawna można zakupić dla siebie spodnie robocze. I na pewno i wy już od jakiegoś czasu szukacie ich na krajowym rynku. Czy jednak sami jesteście z tego faktu jak najbardziej zadowoleni? Czy znacie już i to możliwie jak najbardziej dokładnie […]

You May Like