Piękny i modny salon urządzony w artystycznym, eklektycznym stylu

W swoim salonie możesz stwórz przestrzeń w stylu boho, korzystając z przemyślanego ustawienia edycji oryginalnych mebli, dzieł sztuki i dodatków.

Styl boho naturalnie pasuje do salonu, czyli miejsca, w którym możemy chwalić się i cieszyć naszymi ulubionymi przedmiotami sztuki, meblami z tapicerką w oryginalnych kolorach lub wyrazistym oświetleniem.

Piękny i modny salon urządzony w artystycznym, eklektycznym stylu

Jak urządzić salon w stylu boho aby był estetyczny?

Przedmioty i oryginalne meble, które zostały zebrane z biegiem lat lub podczas zakupów na pchlim targu, nadają się do eklektycznego motywu, w wyniku czego powstaje ciekawa mieszanka stylów, które nie zawsze do siebie pasują. Jednak prawdziwie eklektyczny styl boho w salonie to świadoma, a nie przypadkowa selekcja kontrastujących dzieł, dekoracji oraz mebli z różnych epok i wpływów, połączonych w przemyślany sposób w celu uzyskania unikalnego schematu, który odzwierciedla twoją osobowość i gust. Pomieszczenia inspirowane stylem boho powinny wyglądać spójnie i naturalnie, a połączenie kolorów, wzorów, faktur i stylów może się wzajemnie uzupełniać, tworząc harmonijny, jedyny w swoim rodzaju wygląd, który jest równie oszałamiający, zabawny, jak i oryginalny.

Styl boho w salonie, jeśli jest dobrze wykonany, nie jest odpowiedni dla łączenia wszystkich kolorów i nadruków. Kluczowe elementy, które tworzą uderzający kontrast, są znacznie bardziej skuteczne niż mieszanina niedopasowanych przedmiotów. Zrównane z gładkimi białymi ścianami i podłogą, elementy w pomieszczeniu w różnych kolorach mogą być centralnym punktem bez rywalizacji o uwagę użytkowników. Jeśli kochasz wzory i nadruki, nie musisz poprzestać na jednym czy dwóch. Możesz śmiało połączyć koc, poszewki na poduszki, dywanik w różne wzory i ciekawe grafiki na ścianach, ale działa to dzięki jednolitemu kolorowi tła, jakie stanowią meble i ściany w neutralnych, wyciszonych barwach.

Inspiracje do urządzenia salonu w tym stylu znajdziesz na stronie https://zona-design.pl/blog/post/30_boho-styl-kolorowych-ptakow?page_type=post. Styl boho nie polega na bezpiecznym zachowaniu, na przykład, jeśli masz jedną ścianę do dekoracji, wybierz tapetę, która doda ciekawego efektu. Nawet jeśli reszta wystroju nie jest tak wyrazista, tapeta z oryginalnym motywem sama w sobie nadaje eklektyczny ton w pomieszczeniu.

Posted in Dom

Redakcja

Next Post

Praca jaką wykonuje notariusz

czw Mar 18 , 2021
Obowiązki notariusza sprowadzają się do dbania o formalną stronę różnorakich prawnych dokumentów. To jednak czego konkretnie dotyczą sprawy w kontekście których podobne dokumentacje trafiają do rąk notariusza, stanowi już odrębne zagadnienie – zależy to już całkowicie od kontekstu indywidualnej sytuacji z jaką to ma do czynienia osoba będąca zleceniodawcą notariusza. […]