Chcesz ulepszyć swój ogród? Czytaj dalej, aby uzyskać przydatne wskazówki!

Jeśli szukasz sposobu na upiększenie swojego domu, ogrodnictwo to doskonały wybór! Gdy dodasz kwiaty, zieleń, a nawet domowe warzywa do swojego krajobrazu, może to sprawić, że Twój taras, taras lub podwórko będzie wyglądać fajnie, bujnie i zachęcająco.

Nawet jeśli jesteś początkującym, łatwo jest rozpocząć to przyjemne hobby.Wybór drzewa. Kupując drzewo z pojemnika, wyjmij je z doniczki i zbadaj korzenie. Nie kupuj drzewa związanego z doniczką z masą zatkanych korzeni lub takiego, którego korzenie wyrastają z otworów w dnie doniczki. Upewnij się, że pojemnik został dokładnie podlany i sprawdź, czy nie ma pożółkłych liści lub martwych gałęzi.Olej roślinny może zapewnić płynną pracę trymera. Jeśli często zatrzymujesz się, aby poradzić sobie z zacięciami i przerwami żyłki do przycinania, następnym razem, gdy będziesz musiał uzupełnić, wylej trochę sprayu do gotowania lub oleju roślinnego. Dokładnie spryskaj żyłkę przed instalacją, a będzie ona płynnie podawana bez zrywania.Kiedy sezon warzywny dobiegnie końca, jeśli to możliwe, wyhoduj plony z ramion. Owoce takie jak truskawki czy maliny owocują bardzo wcześnie lub bardzo późno w sezonie przed lub po przejęciu upraw warzyw letnich i można je sadzić. Maliny można sadzić, aby owocowały jesienią, a truskawki można sadzić, aby owocowały na wiosnę.Unikaj mączniaka różanego. Grzyb ten atakuje wiele rodzajów róż, zwłaszcza w deszczową pogodę, kiedy dni są ciepłe, a noce chłodne. Na roślinie pojawią się małe szare lub białe plamki, tworzące filcowy puch. Chcesz ulepszyć swój ogród? Czytaj dalej, aby uzyskać przydatne wskazówki!

Końcówki strzałów są zabijane, a pąki nie otwierają się.

Nie sadź róż blisko siebie – potrzebują dobrej cyrkulacji powietrza, aby uniknąć pleśni. Spryskaj wszystkie zaatakowane rośliny mydłem grzybobójczym.Dobrym pomysłem w ogrodnictwie jest rejestrowanie postępów. Jeśli jest to forma dziennika, czy też fotograficzna forma utrwalania postępów ogrodu jest pomocna na kolejne lata. Rejestrowanie, które rodzaje roślin działają dobrze, które nie działały lub jakie rodzaje gleby mogą pomóc w tworzeniu przyszłych ogrodów bez żadnych prób i błędów z poprzednich lat.Jeśli szukasz naturalnego środka grzybobójczego, aby chronić płaty nasion lub tace, które sadzisz jesienią lub zimą, rozwiązanie jest proste. Po prostu nałóż posypkę z mchu torfowca, który jest zmielony lub zmielony na powierzchniach płaskich lub posyp go między każdym rzędem nasion. Kwas zawarty w mchu pomaga zapobiegać rozwojowi grzybów, dzięki czemu sadzonki są mocne i zdrowe.Stwórz niepowtarzalny efekt wizualny dzięki wiszącemu koszykowi. Wiszący kosz pełen wiosennych lub letnich kwiatów może rozjaśnić nagą ścianę lub ponury ogródek. Tradycyjny wiszący kosz wykonany jest z drutu i wyłożony mchem. Mech pomaga w utrzymaniu wilgoci. Możesz stworzyć efektowną ekspozycję nie tylko sadząc w samym koszu, ale także wkładając wiszące rośliny w szczeliny w drucianej siatce. Siatka i otaczający mech zapewniają roślinom bezpieczeństwo.Pamiętaj, aby mieć oko na swój ogród pod kątem szkodników. Mogą zjadać twoje rośliny lub żywność i powodować nieodwracalne szkody. Jeśli znajdziesz je w swoim ogrodzie, ważne jest, aby pozbyć się ich tak szybko, jak to możliwe, zanim się rozmnażają i stwarzają więcej problemów.Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, będziesz w stanie rozkręcić swój ogród za pomocą kilku wytrzymałych i łatwych wyborów roślin. Pomoże Ci to zaimponować swoim przyjaciołom, znajomym i całej okolicy swoją wiedzą ogrodniczą. W miarę rozwoju umiejętności możesz przejść do trudniejszych rodzajów roślin.

Redakcja

Next Post

Przygotuj się na najlepsze wrażenia z gry dzięki tej radzie

niedz. kwi 5 , 2020
Czy interesują Cię gry wideo? Jeśli odpowiedziałeś nie, witaj! Jest prawdopodobnie wiele gier, o których nie wiesz, ale które naprawdę by Ci się podobały. Poniższy artykuł zawiera porady i wskazówki, które musisz znać, aby rozpocząć grę.Wstrzymaj się z kupowaniem gier na PC, dopóki nie dowiesz się więcej o swoim zakupie. […]

You May Like