Jak skutecznie zniszczyć dyski twarde i nośniki pamięci?

Każda firma zobowiązana jest do odpowiedniego przechowywania danych swoich klientów, firmy muszą dokładać wszelkich starań aby dane były bezpieczne, nie dostały się w ręce osób trzecich.

I dlatego też jeżeli prowadzimy firmę i chcemy zakupić nowy sprzęt komputerowym, będzie wiązało się to z wymianą dysków twardych. Należy zatem zadbać o to, aby wszystkie dane zostały z nich dokładnie usunięte. Możemy to zrobić oczywiście na dwa sposoby, możemy usunąć dane z naszego dysku, jednak nie jest to metoda skuteczna, ponieważ istnieje możliwość ich odzyskania. Dlatego też możemy je nadpisać, wówczas nowe dane znajdą się na miejscu starych, w ten sposób nie będą one do odzyskania. Innym sposobem będzie fizyczne zniszczenie dysku twardego, jeżeli posiadamy dyski HDD, które mają talerze, wówczas możemy rozebrać dysk i zniszczyć go fizycznie, porysować, dobrym pomysłem jest ich przewiercenie. Trzeba w tym przypadku pamiętać że zniszczenie samej elektroniki, nie zda egzaminu, ponieważ dane i tak zostaną na talerzach. Jak skutecznie zniszczyć dyski twarde i nośniki pamięci?

Wówczas można przenieść je na inny dysk z elektroniką.

W ten sposób osoby niepowołane mogą dostać dostęp do ważnych informacji, zatem musimy upewnić się że nasze dane zostaną odpowiednio skasowane. Obecnie możemy skorzystać z różnego rodzaju usług, jakie oferują w firmie w zakresie niszczenia, trwałego usuwania danych. Zatem jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż, lub też zutylizowanie dysków twardych, musimy zadbać o ich dokładne wyczyszczenie. W przypadku nowszych dysków SSD, ich uszkodzenie jest łatwiejsze, działają na zasadzie podobnej jak nasze pamięci przenośne, wówczas dysk możemy połamać, zniszczyć elektronikę, dane nie będą możliwe do usunięcia. Oczywiście specjalistyczne niszczenie dysków twardych, odbywa się za pomocą odpowiednich urządzeń, firmy które prowadzą tego rodzaju usługi posiadają doświadczenie, oraz wiedzę. Należy pamiętać iż obowiązują nas przepisy RODO, które określają w jaki sposób powinny być przechowywane dane naszych klientów, ich wypłynięcie, przejęcie przez osoby niepowołane może wiązać się z wysoką karą finansową, a także utratę reputacji firmy.

Redakcja

Next Post

Naturalne kosmetyki wspomagające zdrowie skóry

czw. sty 28 , 2021
Kiedy czujemy, że nasze włosy stały się suche, są łamiące i źle wyglądają, możemy wówczas zastosować różnego rodzaju preparaty pochodzenia roślinnego, które będą odbudowują strukturę naszych włosów. Możemy w tym przypadku stosować różnego rodzaju szampony, maski, czy też różnego rodzaju mieszanki, eliksir oraz serum do włosów. Tego rodzaju kosmetyki produkowane […]