Co warto wiedzieć o laserowym odnawianiu skóry?

Laserowe odnawianie skóry to sprawdzony sposób na zmniejszenie zmarszczek, plam starczych, blizn potrądzikowych i innych przebarwień, a także napięcie skóry i wyrównanie kolorytu cery.

Ale właśnie dlatego, że lasery potrafią tak wiele i bardzo różnią się sposobem działania na skórę, trudno jest wiedzieć, od czego zacząć poszukiwanie odpowiedniego dla nas zabiegu.

Co warto wiedzieć o laserowym odnawianiu skóry?

Zabiegi z użyciem lasera oferuje Vesuna

Jesień jest uważana za najlepszy sezon na zabiegi z użyciem lasera, ponieważ skóra leczona laserem jest nadwrażliwa na ekspozycję na słońce nawet przez rok po niektórych zabiegach. Wielu lekarzy medycyny estetycznej zaleca wykonanie zabiegów z użyciem lasera w miesiącach jesiennych lub zimowych, kiedy godziny dzienne są krótsze, a większość czasu spędzamy w pomieszczeniach. Bez względu na porę roku, w której wykonujesz zabieg laserowy, codziennie noś krem przeciwsłoneczny o szerokim spektrum SPF 30 lub wyższym i nakładaj go ponownie w razie potrzeby.

To, czy zabiegi laserowe są bolesne, zależy od lasera, głębokości i obszaru leczenia oraz indywidualnej tolerancji bólu pacjenta. Głębsze zabiegi ablacyjne, gdzie usuwane są niektóre zewnętrzne warstwy skóry, mogą wymagać miejscowych zastrzyków lub preparatów znieczulających, aby zapewnić pacjentowi komfort. Przykładem takiego zabiegu jest laser CO2. Niektóre nieablacyjne zabiegi laserowe, gdzie laser przechodzi przez skórę bez usuwania warstw, powodują niewielki lub żaden ból i wymagają jedynie miejscowego kremu znieczulającego, aby zrównoważyć dyskomfort. Lasery nieablacyjne obejmują lasery pulsacyjne i aleksandrytowe. Po zabiegu można spodziewać się pewnego stopnia tkliwości i zaczerwienienia w obszarze zabiegowym.

W rękach dobrze wyszkolonego lekarza z kliniki Vesuna, laserowe zabiegi to bezpieczny sposób na radykalną poprawę wyglądu skóry. Wybierz gabinet medycyny estetycznej w oparciu o doświadczenie, szkolenie i kwalifikacje personelu. Nie wybieraj wyłącznie na podstawie tego, kto oferuje najlepszą ofertę lub ma odpowiednie urządzenia laserowe. Najlepsze gabinety będą pracowały na urządzeniach posiadających certyfikaty, takie jak medyczne, FDA, CE.

Redakcja

Next Post

Kredyt na wykończenie mieszkania - jakie wybrać?

sob. sie 14 , 2021
Czasami kiedy prowadzicie remont mieszkania czy domu to brakuje naprawdę niewiele żeby świeciło ono jak złoto. Rzecz jasna pozwoliliśmy sobie na lekką przesadę jednak mówiąc to mieliśmy na myśli fakt, że żeby wszystko w nim było naprawdę piękne to potrzebujemy jeszcze niewielkiej ilości gotówki. Niestety zdajemy sobie również sprawę z […]

You May Like