Ile foteli powinno się ustawić w salonie

Jeśli samodzielnie wybierałeś wystrój i umeblowanie do salonu, z pewnością jesteś dumny z jego wyglądu.

Warto jednak zadbać o odpowiednią ilość wygodnych miejsc do siedzenia dla wszystkich domowników i gości. W większości zestawów do salonu powinieneś mieć, oprócz sofy, również dwa fotele. Większość projektantów zaleca, aby mieć od czterech do pięciu miejsc do siedzenia w salonie, w tym sofy. Z kanapą w pokoju możesz dodać dwa fotele, a następnie być może kolejną mniejszą sofę, lub jeszcze jeden fotel, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca. Fotele mogą mieć wiele różnych funkcji, dodając kolor do nudnego pomieszczenia, stając się centralnym punktem pokoju, wydobywając kolor bardziej lub uzupełniając kolory i wystrój wnętrza, które już masz w salonie. Zbyt wiele foteli może przytłoczyć przestrzeń, ale zbyt mała ilość nie zapewni gościom miejsca do siedzenia, gdy przychodzą. Kieruj się prostą zasadą, że powinieneś mieć co najmniej tyle samo miejsc siedzących w salonie, ile posiadasz przy stole w jadalni. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, będziesz mieć mniejsze pokoje jadalnię. Nie ma wtedy sensu ustawiać zbyt wielu foteli w salonie, ponieważ zajmą niewielką przestrzeń, którą masz.

W takim przypadku lepiej zainwestować w większą kanapę i jeden fotel.

Posiadacze większych domów mają do dyspozycji równie przestronne jadalnie i pokoje dzienne. Jeśli w jadalni możesz zmieścić więcej niż pięć krzeseł, na przykład sześć lub nawet osiem, powinieneś spróbować umieścić tyle miejsc siedzących w salonie, przykładowo dwie sofy i kilka foteli. Celem dopasowania liczby miejsc w salonie do liczby miejsc w jadalni jest zapewnienie gościom wielu opcji siedzenia do wyboru. Aby ożywić wnętrze i dodać mu nieco koloru, kup fotel turkusowy, który dobrze wygląda z pozostałymi meblami. Jeśli organizujesz przyjęcie, goście mogą zacząć w jadalni, przenieść się do salonu, a następnie chodzić, nie zastanawiając się, gdzie usiądą. Przynajmniej wtedy w twoim salonie powinny być dwa fotele, jednak nie muszą być one identyczne, i obecnie możesz zejść z utartych ścieżek urządzając wnętrze. Ostatecznie jest to twój dom, twoje zasady i meble powinny podobać się tobie.

Posted in Dom

Redakcja

Next Post

Jak wybrać najlepszą podłogę do naszego domu?

niedz. wrz 20 , 2020
Lite drewno liściaste należy do najlepszych materiałów podłogowych. Pozyskiwane w 100% z odnawialnych materiałów i nadające się do wielokrotnego odnawiania, drewno liściaste to klasyczny sposób na piękną podłogę. Jednak aby prawidłowo ułożyć podłogę drewnianą należy pamiętać o kilku rzeczach. Z pewnością pod podłogą należy przygotować odpowiednie podłoże. Twarde drewno przenosi […]

You May Like