Wskazówki dotyczące wybierania garderoby dla kobiet w ciąży i karmiących

Ciąża to piękny stan dla każdej kobiety, ale przyrost masy ciała, zatrzymywanie płynów, wzdęcia, obrzęki i częste oddawanie moczu mogą być kłopotliwe.

W dodatku przestajemy mieścić się w swoje ulubione ubrania i musimy skompletować nową garderobę dla kobiet w ciąży. Niewątpliwie przydadzą się również specjalne ubrania dla matek karmiących piersią. Szukaj ubrań ciążowych mających cechy, które pozwolą ci je nosić do dnia narodzin. Obejmuje to spodnie, szorty lub spódnice z regulowanym lub elastycznym pasem dla rosnącego brzucha. Kupując topy czy koszulki, szukaj marszczonych lub kopertowych dekoltów bluzek ciążowych, które będą Ci służyć do dnia porodu oraz podczas wielu miesięcy karmienia piersią. Kupując bluzki i sukienki, weź pod uwagę również długość. Muszą być wystarczająco długie, aby odpowiednio zakryć twój brzuch. Szukaj również ubrań przystosowanych również do karmienia piersią, ponieważ jeśli zamierzasz kupować nowe ubrania, chcesz jak najlepiej je wykorzystać i jak najdłużej nosić. Warto upewnić się, że możesz użyć jak największej liczby przedmiotów zarówno przed, jak i po urodzeniu dziecka. Kupując bluzki, szukaj tych, które mają łatwy dostęp do piersi, najlepiej z kopertowymi dekoltami, zamkami lub guzikami z przodu.

Ubrania do karmienia zostały zaprojektowane tak, aby karmienie piersią było jak najbardziej komfortowe i dyskretne.

Zainwestuj również w podkoszulki do karmienia, w ten sposób nadal możesz nosić wszystkie swoje ulubione bluzki. Noś podkoszulek pod spodem, dzięki czemu, jeśli musisz podciągnąć swoją normalną koszulkę, brzuch nadal będzie zakryty, a dziecko i tak będzie miało łatwy dostęp do piersi. Ponieważ noworodki jedzą co kilka godzin, nie da się uniknąć wstawania w nocy, a wtedy sprawdzą się koszule nocne do karmienia. Natomiast dobrej jakości sukienka sprawdzi się podczas wszelkich specjalnych okazji, takich jak wesela czy przyjęcia bożonarodzeniowe. Jeśli wybierzesz stosunkowo prostą w kroju sukienkę, możesz ją łatwo odmienić za pomocą różnych akcesoriów i butów.

Redakcja

Next Post

Profesjonalne zagęszczanie włosów

sob. wrz 5 , 2020
Wypadanie włosów to temat wstydliwy, dla wielu osób, każdy stara się w pewien sposób to ukryć. Firmy prowadzące sprzedaż peruk oferują klientom różnego rodzaju modele. Czasem problem ten dotyka młodych mężczyzn przed trzydziestym rokiem życia. Wówczas mogą, oni nosić bardzo krótką fryzurę, która będzie ukrywała brak włosów. Są to najczęściej […]