Hale stalowe jako nowoczesne magazyny

Przedsiębiorstwa zajmujące się handlem hurtowym muszą odpowiednio przechowywać swój asortyment.

Nie nadają się do tego niewielkie budynki, potrzebne są duże magazyny, przystosowane do pomieszczenia dużej ilości asortymentu. Dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na stawianie własnych magazynów, które są bardziej korzystne finansowo niż wynajmowanie ich, co wiąże się z dużymi opłatami za wynajmowanie. Wybór odpowiedniej hali musi być bardzo dobrze przemyślany pod wieloma względami. Po pierwsze trzeba zdecydować się na odpowiednie miejsce, gdzie postawimy naszą halę, ponieważ musi to być dość duży teren, uwzględniający dojazd i parkingi dla samochodów ciężarowych.

Oczywiście hala musi także być dopracowana pod innymi względami typowo technicznymi. Najlepiej kiedy są to budynki na konstrukcji stalowej, które są dość tanie w budowie, ich dużą zaletą z pewnością jest możliwość dostosowania naszej hali do indywidualnych potrzeb.

Można je łatwo rozbudowywać co będzie bardzo dużą zaletą, jeżeli będziemy potrzebowali większej powierzchni wówczas będziemy mogli ją powiększyć. Niektóre hale mogą służyć jako chłodnie i przechowalnie. Oczywiście będziemy chcieli utrzymywać w nich niższą temperaturę. Wówczas ściany hali będą musiały być odpowiednio ocieplone, zatem mogą być to różnego rodzaju płyty wypełnione materiałem izolacyjnym, może być to przykładowo pianka izolująca. Płyty doskonale sprawdzają się jako elementy ścian i dachów, które w znaczący sposób przyczyniają się do usztywnienia konstrukcji nośnej. Ze względu na potencjalnie duże obciążenia śniegiem i wiatrem w obszarze dachu stosowane są elementy z trapezową powłoką zewnętrzną. Dach musi być bardzo wytrzymały, ponieważ zbierający się śnieg może ważyć dość duże, dlatego też musi być bardzo solidny. Z pewnością hala z płyty warstwowej może być budowana w wielu różnych konfiguracjach, przez co mogą mieć wiele różnych przeznaczeń. Najczęściej będziemy coś w nich przechowywali, warzywa czy owoce, z hali skorzystają także różnego rodzaju hurtownie.

Redakcja

Next Post

Odzież odblaskowa zapewnia wysoką widoczność pracowników

czw Sie 6 , 2020
Jako pracodawca chcesz mieć pewność, że Twoi pracownicy są chronieni podczas wykonywania powierzonych im zadań i funkcji. Jednym ze sposobów jest zapewnienie im bezpieczeństwa za pomocą odzieży o wysokiej widoczności i jednolitej odblaskowej odzieży roboczej. Odzież ochronna o wysokiej widoczności musi spełniać określone wymagania określone przez przepisy i mieć odpowiednią […]