Dbaj o swoją skórę po zabiegach estetycznych

Odpowiednia pielęgnacja skóry uzupełnia najnowocześniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Podczas gdy zabiegi poprawiają zdrowie skóry głęboko pod powierzchnią i na zewnątrz, pielęgnacja skóry pomaga uszczelnić wilgoć i zwiększyć składniki odżywcze skóry, aby zapewnić ochronę i przeciwdziałać dalszym oznakom przedwczesnego starzenia. Certyfikowane gabinety medycznych zabiegów estetycznych są dobrze zaznajomione z zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji skóry przed i po zabiegu. Coraz bardziej popularne wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej stają się małoinwazyjne i tańsze zabiegi kosmetyczne o szybszym czasie regeneracji, takie jak mikrodermabrazja. Te opcje pozwalają kobietom czerpać wiele korzyści jak z zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej bez konieczności brania tygodni wolnych od pracy lub wydawania dużych kwot pieniędzy na zabiegi inwazyjne, po których mogą wystąpić groźne dla zdrowia powikłania. Wyniki niektórych zabiegów kosmetycznych mogą ulec poprawie w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy po ostatniej sesji leczenia. Wspomaganie cyklu gojenia i odnowy skóry w tym czasie poprzez odpowiednią pielęgnację skóry może poprawić ogólne efekty.

Mimo że procedura jest łagodna, nie ograniczaj ochrony przeciwsłonecznej po mikrodermabrazji.

W niektórych przypadkach zbyt dużo słońca po zabiegu może prowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień. Jeśli wychodzisz na zewnątrz, wybierz filtr przeciwsłoneczny, który blokuje promienie słoneczne alfa i beta. SPF 30 lub 40 jest wystarczający, ale unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce. Kosmetyki do skóry podrażnionej zabiegami kosmetycznymi kupisz tutaj https://novaclear.eu/produkty-repair/. Delikatne oczyszczanie i nawilżanie jest niezbędne po wszystkich zabiegach odnowy skóry, od mikrodermabrazji po ablacyjne zabiegi laserowe. Jeśli martwi Cię łuszcząca się skóra, delikatnie nakładaj kremy nawilżające. Po wszystkich rodzajach zabiegów medycyny estetycznej utrzymuj obszary podrażnione w czystości i nawilżaj skórę. Używane kosmetyki do pielęgnacji i mycia skóry powinny być hipoalergiczne i bezzapachowe, bez konserwantów i innych sztucznych dodatków czy wypełniaczy.

Redakcja

Next Post

Jak skutecznie usuwać drobnoustroje, wirus i bakterie?

pt Cze 5 , 2020
Firmy, które chcą wykonać dezynfekcję swoich obiektów mają do wyboru kilka sposobów. Można dezynfekować różne powierzchnie za pomocą chloru, czy też lampy UV. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie ozonowanie powierzchni. Różnego rodzaju wirusy i bakterie pozostają dłużej na powierzchniach brudnych i zatłuszczonych. Dlatego też oprócz usuwania wirusów z powietrza należy zadbać […]