Co to są pestycydy i jak działają na szkodniki?

Pestycydy są zaprojektowane tak, aby były toksyczne dla szkodników, które atakują, niezależnie od tego, czy są to owady, grzyby powodujące choroby roślin, czy chwasty konkurujące z uprawami o składniki odżywcze lub inne niechciane szkodniki domowe lub ogrodowe.

Przy właściwym stosowaniu pestycydy mogą chronić rośliny lub dom przed zniszczeniami. Jednakże, gdy instrukcje na etykiecie nie są przestrzegane, może dojść do przypadkowego zabicia korzystnych dla człowieka i środowiska roślin, owadów i zwierząt, a pestycydy mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia gleby, powietrza lub wody.

Przed zakupem i użyciem pestycydu dowiedz się wszystkiego, co możesz na temat produktu, jak go używać i jak właściwie pozbywać się pustych pojemników. Ponadto dokładnie zastanów się, czy pestycyd jest niezbędny i czy niechemiczne rozwiązanie problemu na roli czy w ogrodzie może być równie skuteczne.

Pestycyd to materiał naturalny, organiczny lub syntetyczny stosowany do zwalczania, zapobiegania, zabijania, tłumienia lub odstraszania szkodników.

Pestycyd jest szerokim terminem obejmującym środki takie jak insektycydy do zabijania owadów, herbicydy zwalczające chwasty lub inne niepożądane rośliny w plonach, fungicydy zabijające grzyby, rodentycydy zabijające gryzonie, regulatory wzrostu, takie jak stymulacja wzrostu korzenia rzepaku, i inne produkty, takie jak środki biobójcze, stosowane do zwalczania roztoczy lub preparaty, które zabijają ślimaki i mięczaki. Przed użyciem jakiegokolwiek pestycydu upewnij się, że go potrzebujesz. Pamiętaj, że większości szkodników nie można całkowicie wyeliminować, nawet przy użyciu środków ochrony roślin. Częściej niż większość ludzi sobie wyobraża, produkty takie jak pestycydy są stosowane niepotrzebnie, ponieważ przyczyna uszkodzenia plonów została błędnie zidentyfikowana. Uszkodzenie może być również wynikiem innych czynników, takich jak nieprawidłowe nawadnianie, słaby drenaż, toksyczność herbicydów lub uszkodzenie fizyczne.

Redakcja

Next Post

Opanuj strategie marketingu internetowego dzięki tym wskazówkom

wt. maj 5 , 2020
Marketing internetowy nie jest tak trudny, jak wielu ludziom się wydaje. To część marketingu, która rośnie na tym świecie. Skuteczne korzystanie z marketingu internetowego może przenieść Twój biznes na zupełnie nowy poziom. Stosowanie się do rad zawartych w tym artykule pomoże Ci czerpać korzyści z marketingu internetowego.Powinieneś być gotów dołożyć […]