Zalety styropianu grafitowego Swisspor

Jeżeli chcemy ocieplić dom, jednak nie chcemy wykorzystywać grubej warstwy materiałów izolacyjnych, wówczas warto zwrócić uwagę na styropian grafitowy.

Różni się on od styropianu białego dodatkiem grafitu, dzięki czemu zyskuje dużo lepsze właściwości izolacyjne. W ten sposób wykorzystujemy cieńszą wersję materiału izolacyjnego. W przypadku wielu budynków jest to nie bez znaczenia, ponieważ duża grubość warstwy styropianu powoduje, iż do środka będzie wpadała mniejsza ilość światła. Zbyt gruba izolacja może spowodować także, iż nasz budynek będzie wyglądał odmiennie od zakładanych planów.

Różnice pomiędzy styropianem białym a grafitowym

W przypadku standardowego styropianu podczas jego produkcji wykorzystuje się parę wodną oraz specjalne granulki polistyrenu, które zwiększając swoją objętość zamykają w środku powietrze, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych właściwości izolacyjnych. W przypadku styropianu grafitowego dodatkowo wykorzystuje się grafit, niekiedy jest to także sadza czy też różne związki aluminium. W tym przypadku uzyskujemy dużo lepsze właściwości izolacyjne, współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi w tym przypadku 0,031 W/(mK), dla porównania w przypadku styropianu białego jest to 0,040 W/(mK). Zatem izolację o grubości 13 cm ze styropianu białego może z powodzeniem zastąpić warstwa izolacyjna 10 cm ze styropianu grafitowego.

Zalety styropianu grafitowego Swisspor

Styropian grafitowy daje nowe możliwości

Warto zwrócić uwagę, iż w budownictwie stale rosną wymagania dotyczące izolacji cieplnej przegród, dlatego coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne materiały izolacyjne. Styropian grafitowy coraz częściej zastępuje styropian biały, jednak warto pamiętać, iż posiada on nieco inne właściwości. Styropian grafitowy może być bardziej podatny na działanie promieni słonecznych, dlatego też podczas jego montażu należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie był przez długi czas wystawiony na słońce. Obecnie możemy zakupić styropian, który dodatkowo pokryty jest specjalną warstwą ochronną. Dzięki temu uzyskujemy materiał bardzo uniwersalny, który łączy w sobie zalety styropianu białego oraz styropianu grafitowego.

Styropian Swisspor to doskonały materiał na elewacje budynków

Wysokiej jakości produkty izolacyjne oferuje firma Swisspor, jest to uznany, szwajcarski producent styropianu. Wykorzystuje on nowoczesne technologie w celu stworzenia styropianu, który będzie posiadał najlepsze właściwości. Możemy wykorzystać styropian Swisspor Lambda Plus, to bardzo ciepły styropian, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo możemy wykorzystać go także na powierzchniach nieregularnych. Swoje właściwości zawdzięcza specjalnym nacięciom, które powodują, iż może bardzo dobrze dostosowywać się do kształtu fasady. Dodatkowo posiada właściwości, które odpowiadają za zwiększoną wytrzymałość na rozciąganie czy też zginanie.

Warto zwrócić uwagę, iż styropian swisspor charakteryzuje doskonały stosunek jakości do ceny, w tym przypadku wykorzystano styropian grafitowy, który dodatkowo zabezpieczony jest warstwą, która ma chronić go przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu montaż styropianu w upalne dni nie stanowi problemu, nie będzie tracił swoich właściwości tak jak standardowy styropian grafitowy, który nie jest osłonięty.

Posted in Dom

Redakcja

Next Post

Profesjonalne metody uszczelniania poddaszy poprzez zastosowanie pianki PUR

pon. gru 6 , 2021
Problemami jakie dotyczą omawianym uszczelnieniom jak najbardziej można się znużyć, co niewątpliwie stwarza chęć znalezienia stosownego, konstruktywnego rozwiązania pozwalającego odstawić je na półkę i nie mieć już więcej z zagadnieniami takimi jak przeciągi lub mostki termiczne jakichkolwiek trudności. Skuteczny sposób na uszczelnienie Twojego poddasza Moc odkryć w omawianej przez nas […]