Choroby kończyn górnych

Wiele osób boryka się z problemami związanymi z bolesnością czy brakiem mobilności w kończynie górnej. Często jest to spowodowane przebytymi urazami czy kontuzjami, jednak nie zawsze. Niektóre schorzenia pojawiają się wraz z wiekiem bądź nasilają się w przypadku wykonywania powtarzalnych czynności przez długi okres czasu. Czasami standardowe leczenie nie wystarcza i warto udać się z naszym problemem do chirurga ręki.

Jedną z najczęstszych dolegliwości występującymi w obrębie dłoni jest zespół cieśni nadgarstka. Ten stan powoduje ból, drętwienie i mrowienie dłoni oraz ramienia. Zespół cieśni nadgarstka jest w istocie problemem związanym z uszkodzonym nerwem w nadgarstku i może być spowodowany kombinacją wielu różnych czynników, które mogą zwiększać nacisk na nerw, jak powtarzalne używanie ręki, przedłużone ekstremalne zgięcie lub wyprost dłoni i nadgarstka, stany takie jak cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów i choroby tarczycy oraz dziedziczność. Dolegliwość zwykle pogarsza się z czasem, dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i leczenie. Artretyzm, czyli zapalenie stawów, jest kolejnym z najczęstszych zaburzeń rąk i może dotyczyć jednego lub więcej stawów. Istnieje wiele przyczyn tego stanu i może wystąpić reumatoidalne zapalenie stawów lub niereumatoidalne.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest powodowana przez zanik chrząstki w stawach.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą, która powoduje obrzęk wyściółki stawów, często zaczynający się w dłoniach lub stopach. Warstwa tkanki, czyli powięź, leży między skórą a mięśniami dłoni i palców. Choroba Dupuytrena powoduje, że powięź z czasem gęstnieje i zacieśnia się. Powoduje to przyciąganie palców w kierunku dłoni w tak zwanym przykurczu Dupuytrena. Przyczyna choroby Dupuytrena jest nieznana i nie ma dowodów na to, że ma ona związek z urazami dłoni, powtarzającymi się ruchami lub nadmiernym użyciem. Jeśli przykurcz ogranicza funkcję ręki, należy udać się do wykwalifikowanego specjalisty. Polecamy usługi eksperta w zakresie chirurgii ręki na którego stronie internetowej można zapoznać się ze wszelkimi wykonywanymi zabiegami https://chirurgrekigdansk.pl/. Warto zaufać specjaliście i przestać martwić się nieustannym bólem. Im szybciej poddamy się leczeniu, tym prędzej wrócimy do zdrowia i sprawności. Nie można zwlekać i odkładać wizyty na później. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu na wymienionej przez nas wyżej stronie w celu ustalenia szczegółów leczenia.

Redakcja

Next Post

Profesjonalne kamery endoskopowe

śr. maj 20 , 2020
Firmy zajmujące się ochroną, muszą zadbać o bezpieczeństwo ochranianych obiektów. W przypadku, kiedy na obiekcie znajduje się brama ze stróżówką, sprawdzeniu mogą podlegać wjeżdżające na teren pojazdy. W przypadku niektórych obiektów trzeba sprawdzać dokładnie wszystkie pojazdy chcące wjechać na dany teren. Każdy z nich należy dokładnie sprawdzić, dzięki nowoczesnej technologii […]