Jak uzyskać prawo jazdy na auto osobowe lub motocykl?

Osoby, które chcą podchodzić do egzaminu na prawo jazdy powinny pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, egzamin będzie składał się z dwóch części praktycznej oraz teoretycznej.

Na początku powinniśmy zdać część teoretyczną, gdzie wykażemy się znajomością przepisów ruchu drogowego, powinniśmy znać znaki, wiedzieć jak zachować się w danej sytuacji na drodze. W przypadku egzaminu na samochód osobowy czy B będziemy mieli 32 pytania, 20 pytań z wiedzy podstawowej oraz 12 z wiedzy specjalistycznej.

Jak uzyskać prawo jazdy na auto osobowe lub motocykl?

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy?

Egzamin praktyczny to plac manewrowy oraz jazda po mieście, w tym przypadku powinniśmy opanować jazdę po łuku, jazdę do przodu oraz do tyłu, ruszanie na wzniesieniu z wykorzystaniem hamulca ręcznego. W przypadku jeżeli zaliczymy plac manewrowy wówczas przechodzimy do egzaminu na mieście, gdzie jedziemy wraz z egzaminatorem, który będzie sprawdzał naszą umiejętność prowadzenia auta w ruchu miejskim. Podczas egzaminu powinniśmy wykazać się umiejętnością zawracania, parkowania prostopadłego, równoległego, egzaminator może wydawać nam różnego rodzaju polecenia, aby sprawdzić nasze umiejętności jak również znajomość przepisów oraz znaków drogowych. W przypadku części praktycznej egzamin będzie najczęściej trwał około 40 minut, może zostać jednak skrócony jeżeli kursant wykaże się bardzo dobrą znajomością przepisów, oraz umiejętnością jazdy.

W przypadku jeżeli chcemy zdawać egzamin na motocykle mamy do wyboru kilka kategorii, będzie to kategoria A1, A2 oraz A. Do kategorii A1 możemy podchodzić w wieku 16 lat, A2 jest dla osób pełnoletnich. W przypadku jeżeli chcemy uzyskać prawo jazdy na wszystkie motocykle musimy od dwóch lat posiadać kategorię A2 i mieć ukończone 20 lat lub też ukończone 24 lata. W przypadku quadów występuje także prawo jazdy B1, które możemy uzyskać mając 16 lat, wówczas możemy poruszać się pojazdami czterokołowymi. W przypadku jeżeli chcemy uzyskać prawo jazdy kategorii A powinniśmy zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Podczas egzaminu będziemy poruszali się po mieście motocyklem, natomiast za nami będzie jechał egzaminator autem, który przez zestaw słuchawkowy będzie wydawał nam konkretnym polecenia co do ruchu czy wykonywania różnych manewrów.

W wielu miastach Polski możemy zdawać egzaminy w ośrodkach WORD, aby uzyskać odpowiednie prawo jazdy Częstochowa jest jednym z miast, gdzie możemy zdawać egzamin na prawo jazdy różnych kategorii. Dostępne są także jazdy doszkalające, które pozwolą nam lepiej przygotować się do egzaminu.

Redakcja

Next Post

Co warto wiedzieć o myciu detailingowym pojazdów?

pon. paź 17 , 2022
Korzystanie z własnego pojazdu jest niezwykle dużym udogodnieniem dla wielu ludzi. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ własny samochód pozwala na bezproblemowy przewóz ludzi oraz różnorodnych ładunków na krótszych i dalszych dystansach. Rzecz jasna, samochód wymaga dbania o jego stan techniczny, po to aby spełniał swoje zadania przez jak najdłuższy […]

You May Like