Regały biblioteczne metalowe trwalsze od drewnianych

Każdemu z nas biblioteka kojarzy się z mnóstwem półek, w których przechowywane są niezliczone wręcz książki.

Już jako dzieci pamiętamy, jak poruszaliśmy się między regałami wypełnionymi po brzegi książkami. Dawniej w bibliotekach stosowano głównie regały drewniane, a dzisiaj częściej widzimy, że zastosowanie mają półki metalowe, gdyż są zdecydowanie trwalsze, a przez to można się nimi cieszyć długie lata. Takie regały odznaczają się też wyjątkową łatwością konfiguracji, gdyż można je ustawić dowolnie, w zależności od potrzeb. Regały biblioteczne metalowe wyznaczają całkowicie nowy standard dla bibliotek, które chcą przyciągnąć do siebie większą liczbę czytelników.
Regały biblioteczne metalowe trwalsze od drewnianych

Regały biblioteczne metalowe – dlaczego warto je wybrać?

Książki są ciężkie i to nie ulega żadnej wątpliwości. Jeśli na jednym regale z dwóch stron można zmieścić nawet kilkaset książek, to pokazuje to wyraźnie, że zastosowany regał musi być naprawdę solidny, by nie okazało się, że zostanie załamany pod ciężarem tylu książek. Dlatego też biblioteki coraz częściej wybierają metalowe regały na których poukładane są wszystkie pozycje. Metalowy regał może być naprawdę solidny. Takie regały mają też różne wielkości i zawsze istnieje możliwość przygotowania konfiguracji z regałami o takich długościach i wysokościach, jakie będą odpowiednie dla konkretnej biblioteki. Regały mogą mieć też różne kolory, bo wiadomo, że w każdej bibliotece panuje inna kolorystyka, a dodatkowo biblioteki starają się wyróżnić na tle innych placówek, by pobijać rekordy czytelnictwa i przyciągać do siebie jak najwięcej osób. Dobry regał może być mocno obciążony i nic złego nie powinno mu się stać, a trzeba przypomnieć, że w większości przypadków regały są obciążone ciężarami nawet kilkuset kilogramów. Jeśli więc chcemy zapewnić sobie w bibliotece możliwość korzystania z regałów, które wytrzymają lata, to powinny być to regały biblioteczne metalowe o dużym udźwigu pozwalające ułożyć nawet kilkaset książek.

Redakcja

Next Post

Praktyczne lodówki do domowych kuchni

pon. sty 18 , 2021
Lodówka to jeden z podstawowych sprzętów AGD w domu i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez chłodziarki. Z racji tego, że korzystamy z niej wielokrotnie każdego dnia, powinna spełniać wszystkie potrzeby domowników. Rodzaj lodówki, model i wielkość dobieramy głównie do metrażu kuchni i stylu, w jakim jest utrzymana. Warto jednak oprócz […]

You May Like