Zatory płatnicze – najważniejsze informacje

Termin zatory płatnicze jest używany do wskazania istniejącego obciążenia pracą, które przekracza zdolność produkcyjną firmy lub działu, często wykorzystywanego w budownictwie lub produkcji. Obecność zaległości może mieć pozytywne lub negatywne konsekwencje.

Na przykład rosnąca zaległość zamówień na produkty może wskazywać na rosnącą sprzedaż.

Z drugiej strony firmy na ogół chcą uniknąć zaległości, ponieważ może to sugerować zwiększenie nieefektywności w procesie produkcyjnym. Podobnie, spadające zaległości mogą być złowieszczą oznaką opóźnionego popytu, ale mogą również oznaczać poprawę wydajności produkcji.

Zatory płatnicze mogą również dotyczyć firm, które opracowują produkty/usługi na zasadzie subskrypcji, takich jak dostawcy SaaS (oprogramowanie jako usługa). Zaległości w tym przypadku nie wynikają z tego, że firma nie jest w stanie zaspokoić popytu, ale z tego, że nie osiągnięto jeszcze czasu na wykonanie lub świadczenie usługi (tj. przyszłe miesiące subskrypcji lub umowy).
Zatory płatnicze - najważniejsze informacje

O tym należy pamiętać!

Faktoring to rodzaj finansowania faktur, w którym „sprzedajesz” część lub wszystkie zaległe faktury swojej firmy stronie trzeciej jako sposób na poprawę przepływów pieniężnych i stabilności przychodów.

Firma faktoringowa natychmiast zapłaci Ci większość zafakturowanej kwoty, a następnie pobierze płatność bezpośrednio od Twoich klientów. Twoja firma powinna korzystać z faktoringu, gdy rutynowo masz wiele zaległych faktur, a Twoje przepływy pieniężne cierpią z tego powodu. Załóżmy na przykład, że Twoje przedsiębiorstwo funkcjonuje na 30-dniowych terminach płatności.

Większość twoich dłużników zapłaci w ciągu 30 dni – niektóre zaległe faktury mogą wymagać ścigania, niektóre nie – podczas gdy inne mogą przekroczyć limit i wymagać bardziej wytrwałego wysiłku z twojej strony. Ta 30-dniowa część przychodów może stanowić większość potencjalnych przepływów pieniężnych, ale w rzeczywistości nie możesz jej wykorzystać. Faktoring fakturowy pozwala na uwolnienie tej gotówki niemal natychmiast, a przynajmniej jej sporej części.

Redakcja

Next Post

Jakie produkty spożywcze pomagają w walce z chorobą reumatoidalną?

niedz. maj 21 , 2023
Choroba reumatoidalna jest chorobą autoimmunologiczną, która wpływa na stawy i tkanki łączne organizmu. Zwykle dotyczy osób starszych, ale może również występować u młodszych pacjentów. Częstymi objawami choroby są bóle stawów, obrzęki, sztywność i ograniczenie ruchomości. Mimo że leczenie farmakologiczne jest kluczowe w walce z chorobą, dieta również odgrywa istotną rolę. […]

You May Like