Sesja zdjęciowa produktu

Prowadzenie sklepu internetowego będzie wymagało przygotowania odpowiednich treści, należy stworzyć opis produktu, który oferujemy, jak również przygotować wysokiej jakości zdjęcia, które pozwolą potencjalnym klientom zobaczyć, jak wygląda on w rzeczywistości.

Naturalnie kiedy chcemy wykonać zdjęcia wysokiej jakości, wówczas warto wykorzystać umiejętności fotografa specjalizującego się w fotografii produktowej. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać zdjęcia, które pozwolą zobaczyć wszystkie szczegóły produktu, z pewnością wyróżnią się na tle innych sklepów czy też ofert w serwisach aukcyjnych.

Sesja zdjęciowa produktu

Fotografia produktowa dla e-commerce

Profesjonalna fotografia to nie tylko umiejętności, ale także profesjonalny sprzęt, dobór odpowiedniego aparatu oraz obiektywu ma duże znaczenie. Naturalnie należy zadbać o tło oraz oświetlenie. W tym przypadku często wykorzystuje się specjalne namioty, które pozwalają doświetlić produkt w taki sposób, aby nie odbijał światła, wszystkie szczegóły były dobrze widoczne. Można wykorzystać światło stałe lub też lampę błyskową, dodatkowo stosuje się różnego rodzaju przeszklenia mleczne, które będą zmieniały barwę światła. Najczęściej wybierane jest tło białe, na tle którego produkty będą najlepiej widoczne, jednak można wykorzystać inne kolory, w zależności od koloru produktu.

Jeżeli fotografujemy towar przezroczysty lub też odbijający światło, przykładowo z elementami szklanymi, wówczas należy sprawić, aby oświetlenie padające na produkt oddawało szczegóły, ale również nie powodowało błysku na produkcie. Ważne jest, aby fotografia była ostra, nie przepalona, czytelna dla użytkownika. Warto zwrócić uwagę, iż obecnie wielu klientów dokonuje zakupów za pomocą urządzeń mobilnych, przykładowo telefonów komórkowych, dlatego projekt sklepu powinien przewidywać różne rodzaje ustawień, jeżeli chodzi o wyświetlanie grafiki. Podobnie podczas obróbki fotografia powinna być przygotowana w odpowiedniej rozdzielczości.

W przypadku sklepu internetowego powinniśmy pamiętać, aby seria kolejnych zdjęć była wykonana w podobnym stylu, przy podobnym oświetleniu, fotografia produktowa powinna być także odpowiednio wykadrowana. Często wykonuje się kilka zdjęć produktów, tak aby potencjalny kupujący mógł obejrzeć produkt z kilku stron.

Redakcja

Next Post

Niezbędne do komfortowego treningu spodenki sportowe męskie XL

wt. maj 3 , 2022
Poprzez konsekwentne wprowadzanie konstruktywnych zmian w odniesieniu do organizacji uprawiania aktywności fizycznej będziemy mogli odnotować już niebawem, że aspekty dotyczące dobrych wyników biegania przedstawiają się zupełnie inaczej – w zdecydowanie pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poznaj gamę znakomitych spodenek treningowych Jakkolwiek problemy dotyczące uprawiania aktywności fizycznej mogą ciągnąć się za nami […]

You May Like