Przygotuj napój gazowany z wody filtrowanej. To proste!

Wiele osób woli wodę gazowaną od niegazowanej i, niestety, z tego powodu często wybiera wodę butelkowaną zamiast kranowej. Warto jednak pamiętać, że filtrowaną wodę z kranu łatwo możemy przekształcić w gazowaną. Wystarczy do tego saturator.

Łatwy dostęp do wody pitnej jest niezwykle ważny dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Woda jest składnikiem każdej żywej komórki i pełni istotną rolę m.in. w procesach metabolicznych i utrzymaniu odporności organizmu. Odgrywa również kluczową rolę m.in. w regulowaniu temperatury ciała, utrzymywaniu prawidłowej pracy stawów, transporcie składników odżywczych i produktów przemiany materii. Bierze także udział we wszystkich reakcjach biochemicznych zachodzących w organizmie. Wspomaga trawienie ułatwiając spożywanie i wykorzystanie pożywienia, chroni narządy takie jak mózg, gałkę oczną i rdzeń kręgowy, a także płód w przypadku ciężarnych kobiet.

Istnieje wiele sposobów, by na co dzień pić więcej wody. Niektórzy ustawiają obok swojego miejsca pracy karafkę z wodą, inni korzystają z butelek filtrujących, które można napełniać wielokrotnie, a na dodatek niemal w dowolnym miejscu. Dobrym pomysłem jest także montaż filtra przepływowego w domu, który umożliwia czerpanie wody filtrowanej prosto z kranu, dzięki czemu nie ma obawy, że skończy się woda w butelce i trzeba będzie wychodzić po nią do sklepu. Na dodatek, na rynku dostępne są także baterie trójdrożne, które pozwalają korzystać z wody filtrowanej tylko wówczas, gdy jej potrzebujemy – w każdym innym przypadku możemy używać zwykłej wody wodociągowej. Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

Gazowana woda filtrowana – to prostsze niż myślisz!

Decydując się na wodę filtrowaną i rezygnując z wody butelkowanej nie jesteśmy zdani na wodę niegazowaną. Co więcej, uzyskując dzięki saturatorze wodę gazowaną możemy na jej bazie przygotować pyszny, zdrowy napój.

Saturator jest nowoczesnym, funkcjonalnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy nie tylko oszczędzać pieniądze, ale także chronić środowisko naturalne przed odpadami z plastiku. By uzyskać wodę gazowaną wystarczy napełnić butelkę wodą i zainstalować w urządzeniu, które w chwilę nasyci ją CO2. Jeden nabój z dwutlenkiem węgla pozwala wyprodukować 80 litrów wody gazowanej.

Na bazie smacznej i zdrowej wody filtrowanej możesz przygotować gazowany napój domowej roboty. Wśród przepisów na słodkie, orzeźwiające napoje są m.in. te z dodatkiem syropu owocowego lub świeżych owoców, ziół takich jak mięta lub bazylia. Do domowej lemoniady możemy też użyć zamiast cukru miodu, stewii lub ksylitolu – wówczas napój stanie się zdrowszy i mniej kaloryczny.

Saturator pozwoli Ci przygotować przepyszną lemoniadę lub ulubiony, naturalny i zdrowy napój owocowy. Dzięki temu zmniejszysz ilość odpadów z plastiku i zaoszczędzisz na kupowaniu napojów gazowanych.

 

Redakcja

Next Post

Zastosowanie pomp ciepła w gospodarstwach rolnych

niedz. lis 20 , 2022
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak można wykorzystać energię ze środowiska do ogrzewania i chłodzenia swojego gospodarstwa rolnego? Okazuje się, że odpowiedzią na to pytanie są pompy ciepła! Te niewielkie urządzenia mogą stać się kluczowym elementem efektywnego gospodarstwa, zapewniając oszczędność energii i ochronę środowiska. W tym artykule dowiesz się, dlaczego pompy […]

You May Like