Nowoczesne systemy informatyczne w firmie logistycznej

Kierowcy pracujący w transporcie muszą pamiętać o tym, aby przestrzegać czasu pracy.

W naszym kraju obowiązują przepisy, które określają, iż kierowca zawodowy może pracować maksymalnie 9 godzin w ciągu doby, wyjątkiem mogą być 2 dni w tygodniu, kiedy kierowca może pracować do 10 godzin. Oczywiście należy pamiętać, iż za naruszenie przepisów może grozić wysoka kara. Dlatego też obecnie firmy logistyczne posiadają oprogramowanie, które pozwala kontrolować pracę kierowców w czasie rzeczywistym. Może być to oprogramowanie, które łączy się z urządzeniem w pojeździe, które przesyła wszystkie niezbędne informacje.

Nowoczesne systemy informatyczne w firmie logistycznej

Rozliczanie czasu pracy kierowców zawodowych

Oczywiście mogą być to dane także dotyczące stanu technicznego pojazdu, obecnie komputeryzacja daje bardzo wiele możliwości. Zatem można odpowiednio wcześniej zareagować na pewne nieprawidłowości, dodatkowo także zbierać informacje istotne z punktu widzenia firmy logistycznej, dotyczące przykładowo spalania. Naturalnie kierowcy, którzy pracują w transporcie, powinni zachować ostrożność, muszą być wypoczęci, dlatego też obowiązują ich przerwy, których należy przestrzegać. Za rejestrację czasu pracy kierowcy odpowiada tachograf, który rejestruje obecnie bardzo wiele danych dotyczących pojazdu.

Przepisy dotyczą także przewozów wykonywanych w załodze, jest to najczęściej stosowane, kiedy do pokonania jest długa trasa, wówczas najczęściej jedzie dwóch kierowców, dzięki czemu transport może szybko dotrzeć na miejsce, zachowane zostaną zasady pracy. Firmy logistyczne chcą optymalizować transporty, wybierać najszybsze trasy. Dodatkowo także monitorują spalanie, chcą optymalizować wszystkie koszty transportu. Nowoczesne systemy komputerowe umożliwiają zebranie wielu danych, które przesyłane są do bazy, w tym przypadku kierowca nie musi za każdym razem przyjeżdżać na miejsce, aby odczytać dane z urządzeń.

Dzięki takim rozwiązaniom firmy mogą prowadzić łatwe rozliczanie kierowców – czas, nadgodziny, czas spędzony w trasie oraz na odpoczynku zostanie oczywiście uwzględnione pośród tych danych. Dzięki temu można także przypomnieć kierowcy o konieczności odpoczynku, z pewnością możemy w ten sposób uniknąć ewentualnych kar ze strony Inspekcji Ruchu Drogowego.

Redakcja

Next Post

Odzież sportowa Pitbull West Coast

pon. lut 28 , 2022
Zalety korzystania z odzieży sportowej Pitbull West Coast Marka Pitbull West Coast jest nie tytko rozpoznawalna, gdy chodzi o odzież typowo uliczną, ale też jako sportowa, w naszym kraju systematycznie od kilkudziesięciu już lat, podobnie jak i na całym świecie cieszy się coraz większym uznaniem. Nie powinno to jednak stanowić […]

You May Like