Herbicydy w walce z chwastami w uprawie zboża

Najskuteczniejszym środkiem usuwania chwastów na dużych powierzchniach są herbicydy selektywne.

Stosuje się je jako opryski, są to najczęściej koncentraty płynne lub też granulat, który rozpuszczamy w wodzie we właściwych proporcjach. Stosuje się w tym przypadku standardowe rolnicze opryskiwacze. Możemy w ten sposób pozbyć się chwastów z różnych upraw, herbicydy selektywne usuwają jedynie chwasty, nie wyrządzając szkód w naszych uprawach.

Herbicydy w walce z chwastami w uprawie zboża

Herbicyd selektywny FENOXINN 110 EC

Jednym z bardzo skutecznych herbicydów jest FENOXINN 110 EC, jest to herbicyd, który charakteryzujące się możliwością usuwania chwastów jedno oraz dwulistnych, można wykonywać zabiegi wielokrotnie, będzie oddziaływał zarówno na pędy, liście, jak i korzenie rośliny. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku zbóż ozimych, może być wówczas usunięty wyczyniec polny oraz miotła zbożowa. Dodatkowo usuwa takie chwasty, jak jasnota różowa, maruna bezwonna, mak polny, przytulia czepna, niezapominajka. Jednak niektóre rodzaje chwastów mogą być mniej wrażliwe na działanie herbicydów, w tym przypadku można zastosować inne rodzaje oprysków. Często w celu uzyskania najlepszych rezultatów łączy się kilka różnych herbicydów selektywnych.

W przypadku zbóż jarych opryski możemy stosować w okresie wiosennym, od początku krzewienia, możemy także zastosować środek w okresie jesiennym w przypadku zbóż ozimych. Opryski możemy stosować w zależności od częstotliwości występowania chwastów, dodatkowo można stosować także inne herbicydy, takie jak Tristar, TriMax czy Galaper. Opryski należy wykonywać przy odpowiednich warunkach. Powinniśmy unikać wysokiej temperatury, co mogłoby prowadzić do przedwczesnego parowania oprysku z powierzchni roślin. Niesprzyjające są zbyt silne powiewy wiatru, jak również opady deszczu. Dlatego warto wybrać pogodę bez opadów, przy temperaturze umiarkowanej, dobrym pomysłem może być wykonanie oprysków w nocy.

Herbicyd FENOXINN 110 EC można zakupić na stronie internetowej http://rolnictwo.dsoi.pl, znajdziemy tam także wiele informacji na temat jego stosowania. Znajduje się tam lista różnych chwastów, które mogą być usunięte przez FENOXINN 110 EC, jak również zalecenia co do dawkowania. Dzięki temu będziemy mogli ustalić, na jakich uprawach środek ten powinien być zastosowany, w ten sposób uchronimy nasze uprawy przed chwastami.

Posted in Bez kategorii

Redakcja

Next Post

Znalazłeś ciekawe używane auto, w atrakcyjnej cenie?

sob. wrz 17 , 2022
Natknąłeś się na interesującą, wręcz atrakcyjną i ciekawą ofertę dotyczącą sprzedaży używanego auta? Zastanawiasz się, czy jest to samochód który warto pozyskać jednocześnie co jeszcze powinniśmy zrobić oprócz ogólnej jego oceny? Oczywiste jest jedno, iż rynek samochodów używanych nie tylko w naszym kraju ale też poza jego granicami, jest dosyć […]