Igrzyska Olimpijskie 2020 przesunięte o rok ze względu na pandemię

W Tokio 2020 Igrzyska Olimpijskie odbywają się w roku 2021 w związku z koronawirusa pandemii, dwutygodniowe wydarzenie rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 8 sierpnia w Tokio w Japonii, w którym odbywa się impreza.

Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek 23 lipca, jednak zmagania sportowe rozpoczną się już 21 lipca ze względu na napięty grafik rozgrywek.

Igrzyska Olimpijskie 2020 przesunięte o rok ze względu na pandemię

Brak kibiców na trybunach Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Japoński rząd ogłosił, że przywróci surowe środki w celu przeciwdziałania pandemii COVID-19 w stolicy. Środki bezpieczeństwa będą trwały przez cały czas trwania Igrzysk, które oficjalnie rozpoczynają się 23 lipca i kończą 8 sierpnia. Po ogłoszeniu organizatorzy igrzysk olimpijskich wycofali się z poprzedniej decyzji, aby umożliwić kibicom udział w wydarzeniach. Znaczna część populacji Japonii nadal nie jest zaszczepiona przeciwko COVID-19, co budzi obawy, że napływ tysięcy sportowców i działaczy będzie napędzać rozwój pandemii.

Oczywiście będzie to wydarzenie bez precedensu, w każdych innych igrzyskach olimpijskich kibice oglądali zawody, kibicowali swoim drużynom oraz sportowcom. Obecnie ze względu na reżim sanitarny kibice nie zasiądą na trybunach. Do Tokio przybędzie około 11000 sportowców oraz działaczy z pewnością będzie to bardzo duża ilość osób, sportowcy oczywiście będą badani na obecność koronowirusa, z pewnością powinni być oni zaszczepieni już w kraju z którego będą przylatywać do Japonii. Zmagania sportowców rozpoczną się już 21 lipca, czyli na 2 dni przed oficjalnym rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio. Warto zwrócić uwagę iż terminarz oczywiście będzie napięty, równocześnie będzie odbywało się wiele turniejów, spotkań, zawodów. Naturalnie zawody będą odbywały się w stolicy Japonii Tokio ale także w innych miastach, różnych ośrodkach sportowych.

Z wielu względów będzie to wyjątkowo olimpiada 2021 terminarz spotkań będziemy mogli znaleźć na stronach internetowych, warto odwiedzić serwisy sportowe, gdzie z pewnością znajdziemy szczegóły spotkań, warto zwrócić uwagę iż wiele spotkań, zawodów w których będą uczestniczyli Polacy będzie emitowanych przez telewizję.

Redakcja

Next Post

Co powiecie na temat wypoczynku nad morzem?

pt. lipiec 16 , 2021
Z pewnością wielu z was ma mniej czy bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Jednak jeżeli właśnie teraz wahacie się jeszcze co do tego gdzie się udać to zapewne zrobicie dobrze wybierając wyprawę nad polskie morze. Na szczęście nad Bałtykiem nie musicie już korzystać z usług miejsc do których przed laty w […]